Recenzja Lenovo B5400

Rynek laptopów coraz bardziej się rozwija. Wydawać by się mogło, że osiągnięto już wszystko i nic nas nie zaskoczy. Jednak wielcy producenci sprzętu starają się nas ciągle dopieszczać.

Obecnie laptop to przedmiot codziennego użytku, w praktycznie każdej dziedzinie życia. Potrzebny jest w domu, w pracy, w podróży, na spotkaniach, niezależnie od użytkownika, staje się partnerem życiowym. Jeszcze niedawno posiadanie komputera oraz dostępu do Internetu było luksusem, dziś jest to powszechne do tego stopnia, że nie można sobie wyobrazić życia bez tych dwóch rzeczy.

Przyciągający wygląd

Zajmiemy się laptopem jednego z głównych producentów sprzętu komputerowego – Lenovo, model B5400. Przy wyborze laptopa, czy tego chcemy czy nie, najpierw zwracamy uwagę na wygląd. Przekątna ekranu LCD to 15.6cali, klasyczny model, odpowiedni dla każdego. Zapewnia wygodę w korzystaniu z przeglądarek, czytaniu książek, oglądaniu filmów, czy przeglądaniu zdjęć. Obudowa wygląda bardzo klasycznie, ale także nowocześnie. Czarne, gładkie elementy zwiększają poziom użyteczności laptopa, dopasowując go do pełnionej roli.

Laptop nie należy do najlżejszych, ale dzięki temu, że jest cienki wygląda elegancko, lekko i designersko. Lenovo B5400 wyposażony jest w 3 wejścia USB, 2 z nich w wersji 3.0. Pozwala to na podpięcie wielu urządzeń do laptopa. Może to być myszka, głośnik, telefon, przenośna pamięć USB. Opcji jest wiele. Oprócz tego posiada wejście HDMI, LAN, VGA, czytnik kart pamięci.

Lenovo B5400

Pisanie, pisanie

Odnośnie klawiatury, można mieć zastrzeżenia, że jest wąska i mała. Natomiast przyciski są miękkie i ciche. Wyraźnie zaznaczone są klawisze z podfunkcjami , kolor pomarańczowy odróżnia się od białego, dzięki czemu możemy szybko znaleźć odpowiednią funkcję. Dodatkowo klawiatura jest płytka, co ułatwia usuwanie zanieczyszczeń.

Gładki touchpad z dwoma przyciskami funkcyjnymi jest umieszczony bliżej lewej krawędzi laptopa. Operowanie touchpadem dwoma rękami jest wygodniejsze, niż z touchpadem umieszczonym w centralnej części. Oprócz tego może to być ułatwienie dla osób leworęcznych.

Laptop Lenovo B5400

Podsumowanie

Minimalną wadą jest mała klawiatura, przyciski są ?ściśnięte?, szybko odskakują, początkowo można mieć problem z pisaniem bez błędów. Kamera 1,3 Mpix jest trochę za słaba. Na ten rozwój laptopów i ich funkcji, powinna być lepsza. Ale to kwestia indywidualna. Umieszczenie funkcji Bluetoot jest plusem. Ułatwia to przesyłanie plików np. między laptopem a telefonem, bez kabla. Dobrą opcją jest gniazdo OneLink Dock, umożliwiające podłączenie replikatora portów. Nowiną dla laików komputerowych będzie także umieszczenie funkcji czytnika linii papilarnych. Podsumowując tylko kilka, ale też istotnych elementów budowy i funkcji w Lenovo B5400, można ocenić go jako laptop poprawny. Nie jest to naszpikowane technologią urządzenie, a raczej klasyczne, intuicyjne, eleganckie.

3.0
Oceń

Opinie Oceniaków

  1. Anita
    10 Opinie

    Nie mogę nic złego powiedzieć o tym laptopie. Jest szybki, ekran jest dobrze podświetlony, a na klawiaturze też pisze się wygodnie.

    Czy ta opiniea okazała sie pomocna ? 0
Zobacz Wszystkie Opinie Dodaj Swoją Opinię

Nowe recenzje

4.0 Samsung Galaxy Tab 4 7.0 – Recenzja 4.0 Słuchawki Heaven II – Recenzja
Jeżeli znalazłeś na blogu recenzję na temat "Laptop Lenovo B5400" możesz tu ją przypiąć.