Recenzja Prestigio MultiPad Thunder 7.0i

Czego jak czego, ale w sklepach tabletów nie brakuje. Prawie każdy producent czy mały, czy duży wypuścił swój tablet na rynek. Pośród produktów Samsung, Sony, Modecomu można znaleźć również kilka modeli firmy Prestigio. Thunder 7.0i od Prestigo to zaskakująca konstrukcja, która daje więcej niż można by się było po niej spodziewać.

Co warto zaznaczyć, nie byle jakich produktów, omawiany Thunder 7.0i został wyposażony w procesor marki Intel z procesorem 1.2 GHz. Największe wrażenie robi tutaj jednak nie procesor, a jakość wykonania i ogólny stosunek ceny do jakości, który jest niesamowity.

Jakość wykonania

Ciężko znaleźć na rynku w tym przedziale cenowym tablet o tak dobrej jakości wykonania, jak omawiany tutaj Prestigio. Nie skrzypi, nie trzeszczy, wszystko jest idealnie sparowane, gniazda wytrzymałe, a całość ze względu na dość sporą ramkę, która nie każdemu może przypaść do gustu, i zdecydowanie charakterystyczną tylną klapkę robi wrażenie solidnej konstrukcji. Wszystkie przyciski, jak i slot na kartę pamięci znalazły się u góry urządzenia. Są czułe na nacisk i korzysta się z nich wygodnie.

Jeżeli chodzi o jakość zdjęć, to te ciężko porównać do tych z Samsunga, jednak pamiętajmy, że poruszamy się w niższej klasie cenowej.

Prestigio MultiPad Thunder 7.0i

Wydajność

Skoro tablet nie kosztuje dużo, a jakość wykonania stoi na bardzo przyzwoitym poziomie łatwo wydedukować, że producent musiał na czymś za oszczędzić, a więc zapewne zaoszczędził właśnie na wydajności, ale nic bardziej mylnego.

Procesor marki Intel o taktowaniu 1.2 GHz, 1 GB pamięci RAM i 7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1024×600 idealnie ze sobą współpracują. Tym bardziej, że wspierane są przez układ graficzny PowerVR SGX 544MP2, co oznacza, że tablet poradzi sobie np. z odtworzeniem filmu w jakości FullHD.

Całość działa na Androidzie 4.4 KitKat, a więc o wydajność i obsługę najnowszych aplikacji ze sklepu Google Play martwić się nie musimy. Mimo wszystko pamiętajmy je zaktualizować, tablet w znaczący sposób przyspiesza. W benchamrku AnTuTu tablet zdobył 17930 punkty.

Podsumowanie

Podsumowując w nasze ręce trafia kawał dobrego sprzętu za rozsądne pieniądze z 2-letnią gwarancją, nietypowym wyglądem, w którym nie znajdziemy tylko i wyłącznie tandetnego plastiku, a za to znajdziemy soczyste wnętrze w postaci procesora Intel. Tablet nie jest jednak pozbawiony wad. Mimo wszystko standardy idą w zatrważającym tempie do przodu. 1 GB pamięci operacyjnej RAM to powoli zaczyna być zbyt mało. Powoduje to, że swobodne korzystanie z wszystkich możliwości tabletu w dodatku odtwarzanie np. muzyki jest po prostu niewykonalne. Jak na każdy sprzęt, taki na ten znajdzie się jakiś bat w postaci gry, który po prostu działa klatkami, tak jest i tutaj. Niestety, ale nie wszystko uruchomimy płynnie, a już Facebookowy messanger z kilkoma dodatkowymi aplikacjami w tle jest wstanie znacząco spowolnić tablet, jednak oczywiście jest to ogólny problem aplikacji na Androidzie, a nie tylko tego konkretnego modelu.

4.0
Oceń

Opinie Oceniaków

  1. Anka
    1 Opinie

    Całkiem porządny tablet, w miarę szybki, nic się nie przycina. Na ekranie wszystko jest dobrze widoczne, pisanie też jest wygodne. Ogólnie przyzwoity sprzęt w niskiej cenia

    Czy ta opiniea okazała sie pomocna ? 0
Zobacz Wszystkie Opinie Dodaj Swoją Opinię

Nowe recenzje

4.0 Samsung Galaxy Tab 4 7.0 – Recenzja 4.0 Słuchawki Heaven II – Recenzja
Jeżeli znalazłeś na blogu recenzję na temat "Tablet Prestigio Thunder 7.0i" możesz tu ją przypiąć.