Samsung Galaxy Tab 3 8.0 – Recenzja

Tablety powszechnie weszły w posiadanie nie tylko młodych ludzi, ale również dorosłych. Dzisiaj przyjrzymy się Galaxy Tab 3 8.0, który na rynek wszedł stosunkowo jedno. Ponad rok użytkowania sprawił, że można o nim napisać bardzo dużo.

Wykonanie Tab 3 8.0

Nie da się ukryć, że Galaxy Tab 3 ma ładny, prosty i przyciągający uwagę design. Biała, gładka i przyjemna w dotyku obudowa ze srebrną wstawką otacza całe urządzenie, nadając mu nie tylko nowoczesny wygląd, a także chroni ekran przed zniszczeniem w czasie uderzenia (chociaż nie gwarantuje, że nic się tabletowi nie stanie). Poniżej ekranu znajdują się trzy przycisku funkcyjne, z czego dwa dotykowe. Gniazdo 3,5 mm audio jack znajduje się na górze całej konstrukcji, natomiast na dole znajdziemy głośniki i port mikro USB.

Na prawej krawędzi ulokowane są dwa przyciski: włączania/usypiania i zmiany poziomu głośności, a także port umożliwiający wykorzystanie tabletu jako pilota do telewizora. Dodatkowo lewa krawędź lewa skrywa w sobie slot karty SIM i pamięci microSD.

Nie ma co ukrywać, urządzenie prezentuje się dość ciekawie. A jeśli przyjrzeć się trochę bliżej, robi się jeszcze ciekawiej. Ekran jest chroniony przez szkło hartowane. Tylna pokrywa została wykonana z wysokiej jakości białego plastiku, który na dodatek znakomicie radzi sobie z uniewidocznieniem śladów od palców. Można by przyczepić się, że powierzchnia mogłaby być mniej śliska, jednak podczas normalnego użytkowania nie ma to zbyt dużego znaczenia.

Wszystkie części obudowy są dobrze skomponowane, gdy trzyma się Galaxy Tab 3 w dłoni, to jest on stabilny, a ekran nie ugina się pod palcami. Warto również wspomnieć, że podczas korzystania urządzenie nie wydaje żadnych niepożądanych dźwięków.

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 - Aparat

Co znajdziemy w środku?

Nie możemy również zapomnieć o parametrach, ponieważ są one równie ważne, jak wykonanie, czy wygląd. Tablet pracuje na 2-rdzeniowym procesorze Samsumg Exynos 4212 pod kontrola Androida 4.2.2 Jelly Bean. Jak pracuje w rzeczywistości? Bardzo płynnie i bez żadnych zastrzeżeń, choć patrząc na parametry, można odnieść inne wrażenie. Ale jak dość często się zdarza, pierwsze wrażenie jest mylące.

Nie każdy będzie zadowolony z wyświetlacza o rozdzielczości 1280×800 pikseli, co daje 189 ppi zagęszczenia. Oczywiście to nic szokującego w dzisiejszych czasach i nawet nie są to obecnie przeciętne parametry, ale jak na urządzenie o przekątnej 8?, to całość tworzy całkiem fajną konfigurację. Barwy są soczyste, kontrast jest jak najbardziej w porządku. Biały kolor jest biały, czarny jest czarny. Dodatkowo w ustawieniach możemy dostosować parametry do naszych indywidualnych preferencji. Kąt widzenia tabletu jest dość szeroki, więc z pewnością zaspokoi potrzeby nawet najbardziej wymagającego użytkownika.

Jakością dźwięku zostałam przyjemnie zaskoczona, ponieważ brzmienie, wydobywające się z głośników, jest bardzo czyste i przyjemne dla ucha, nawet przy najwyższych ustawieniach głośności. Jedyne, co pozostawia wątpliwości, to lokalizacja głośników, ponieważ, jakbyśmy chcieli w czasie słuchania muzyki wykonywać inne czynności na tablecie, to głośnik może zostać zakryty przez naszą dłoń.

Problem, który według mnie jest ważny, to znaczne przegrzewanie się tabletu podczas dłuższej pracy. Czasami urządzenie działo przy dość dużej temperaturze i samo nie było w stanie je zbić. Wymaga to ponownego wyłączenia i włączenia tabletu Galaxy.

Aparat nie jest najbardziej zachęcającym do kupienia parametrem i w tym przypadku nie możemy powiedzieć wysokiej jakości robionych nim zdjęć. Aparat 5 Mpix robi zdjecia, które wychodzą w przyzwoitej jakości tylko pod warunkiem dobrego oświetlenia. Jego brak powoduje bardzo niewyraźne zdjęcia, z którymi nie możemy zrobić nic więcej, jak usunąć z urządzenia.

Akumulator jest godzien tego, by o nim porozmawiać. Jest w stanie zapewnić dość długi czas pracy, co z pewnością jest jego pozytywną cechą. Lecz po co nam ok 9 godzin intensywnej pracy, jeśli prawie po dwóch godzinach tablet nagrzeje się do temperatury Słońca?

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 - Wejścia

Podsumowanie

Samsung Galaxy Tab 3 8.0 może nie jest niezwykle wydajnym urządzenie, jednak zapewnia dość wysoki poziom komfortu podczas codziennego użytkowania. Ma duży wyświetlacz, wydajny akumulator, dobre głośniki i przede wszystkim jest dobrze wykonany. Pomimo że posiada swoje wady, jest warty polecenia osobom, które nie wymagają zbyt wiele od urządzeń tego typu.

4.0
Oceń

Opinie Oceniaków

 1. Ogóras
  1 Opinie
  laptop jest dużo lepszy

  Raczej powiedziałbym, że przeciętny. Nie przepadam za sprzętem tego typu i tak naprawdę nie pojmuję jak można kupić tablet zamiast laptopa. Fakt, Internet chodzi płynnie i mało wymagające gierki również. Ale cała reszta opcji jest albo niewygodna, albo zbyt uboga.

  Czy ta opiniea okazała sie pomocna ? 0
 2. Agnes
  3 Opinie

  Kupiłam ten tablet mojemu mężowi na prezent i powiedział, że był to najlepszy wybór, także oboje jesteśmy zadowoleni. Ja też czasem korzystam

  Czy ta opiniea okazała sie pomocna ? 0
 3. JoeBudden
  1 Opinie
  Sprawny szybki i rewelacyjny ekran

  Mily tablecik, działa jak marzenie. Jest szybki i wygodnie się na nim pracuje. Przypasował mi w szczególności żywy ekran, od którego ciężko oderwać mi wzrok. Mam go już jakiś czas i jak na razie wszystko jest dobrze. Nie zacina się tak często jak inne modele i nawet nie przymula tak bardzo, jak włączę kilka aplikacji. Bateria daje radę, co bardzo przydaje mi się w pracy, ponieważ tablet wytrzymuje mi do końca dniówki. Nie znalazłem jako tako większych minusów, dlatego mogę mu wystawić solidną czwórę.

  Czy ta opiniea okazała sie pomocna ? 0
Zobacz Wszystkie Opinie Dodaj Swoją Opinię

Nowe recenzje

4.0 Samsung Galaxy Tab 4 7.0 – Recenzja 4.0 Słuchawki Heaven II – Recenzja
Jeżeli znalazłeś na blogu recenzję na temat "Samsung Galaxy Tab 3 8.0 (Wi-Fi)" możesz tu ją przypiąć.