Czy laptopy do gier są warte swojej ceny?

2
1161
Fot.Pixabay

Czego oczekują gracze, gdy wybierają swój nowy sprzęt komputerowy? Przede wszystkim zależy im na obsłudze wysokiej rozdzielczości bez ubytku na prędkości. Kiepskie odświeżanie obrazu to ostanie, czego mogliby pragnąć. Spójrzcie na to z tej perspektywy. Nawet jeżeli najpiękniejsza na świecie gra nie będzie działała płynnie, wrażenia z rozgrywki będą znikome. Mimo wszystko przepis na to, w jaki sposób zaspokoić wymagania gracza zazwyczaj zależy od indywidualnych preferencji. W dzisiejszych czasach nie dziwią nikogo komputery wyposażone w ogromne ilości pamięci RAM, potężne karty graficzne i niezwykle szybkie procesor. Czy możemy jednak dorównać tym wymaganiom za pomocą laptopów?

Możliwości sprzętów do gier

Coraz częściej zauważamy, że noszenie ze sobą komputerów stacjonarnych w celu dołączenie do eventu staje się coraz bardziej nieznośne. Gry coraz częściej świetnie dopasowują się do urządzeń przenośnych. Dlatego też producenci dokładają z roku na rok coraz większych starań co do tego, aby laptopy lepiej radziły sobie z obsługą zaawansowanej grafiki. W ciągu jednej dekady dotarliśmy do punktu, w którym najnowsze z gier na rynku, możemy obsłużyć za pomocą wysokiej klasy laptopa do gier. Jest to ogromny krok naprzód w kategorii gamingowej. Zwróćmy uwagę na to, że dzięki tym działaniom gracze nie muszą już przenosić ze sobą tak wielu części komputerowych. Zamiast myszki, klawiatury, głośników, monitora i jednostki centralnej, wystarczy dziś spakowanie laptopa do torby podróżnej. Mimo wszystko, zanim laptopy dotarły do punktu, w którym mogły efektywnie odtwarzać gry, przeszły długą drogę pełną konfiguracji i aktualizacji. Dzięki tym wszystkim praktykom dziś możemy skorzystać z mobilnej grafiki i wysokiej mocy.

Fot.Pixabay

Przykłady dobrych sprzętów przenośnych

Za przykład może nam posłużyć siedemnastocalowy laptop przeznaczony do gier znany pod nazwą Razer Blade. Większość graczy doceni duży monitor. Co więcej, sprawdzi się on jeszcze lepiej, gdy będziemy mogli go spakować w plecak i zabrać w każdą podróż. Model ten dostarcza fantastycznej rozdzielczości Full HD z dodatkowym podświetleniem LED. Dzięki tej praktyce producenta laptopa Razer Blade dopieścił jego estetykę do granic możliwości. To prawda, że wiele komputerów stacjonarnych można połączyć z lepszymi wyświetlaczami. Mimo wszystko uważamy, że ten jest wystarczająco dobry, aby dostarczyć nam rozgrywki na przyzwoitym poziomie. Wyświetlacz w laptopie wspierany jest przez kartę graficzną od firmy Nvidia. Mowa o modelu GeForce GTX860M. Za silę napędową laptopa, odpowiada potężny procesor z generacji I7. Zestaw został też wyposażony w 16GB pamięci RAM. Z takim ekwipunkiem każdy gracz spokojnie zadowoli się najnowszymi grami nawet przy średnich ustawieniach.

Laptopy do gier z wyższej półki

CyberpowerPC to amerykańska firma, która dostarcza nam dziś wspaniałe laptopy do gier. Starają się dostarczać solidne zestawy wyposażone w najnowsze części komputerowe. Mają one za zadanie sprostać nawet najbardziej wymagającym z graczy. Jednym z najlepiej sprzedających się produktów tego producenta jest obecnie laptop wyposażony w procesor Intel Core i7. Co więcej, zestaw ma wbudowane aż 16GB pamięci RAM z możliwością rozszerzenia do 32GB. Producent zadbał zarówno o funkcjonalność, jak i o to, aby systemowi nie zabrakło miejsca. Dlatego też laptop otrzymał dwa dyski. Jeden dysk SSD, o pojemności 120GB oraz dysk HDD o pojemności aż 1 TB. Taka mieszanka zapewnia zarówno dynamiczną obsługę systemu, jak i pokaźną ilość miejsca do instalowania gier. Za obsługę grafiki odpowiada karta graficzna Nvidia GeForce GTX 880M. Dzięki tej karcie przystosowanej do laptopów sprzęt jest niezwykle wydajny i zarazem lekki. To fantastyczny sposób na to, aby zabrać swoją pasję do gier nawet w najdalszą podróż.

Czy laptopy mogą być wydajnym narzędziem do gier?

Chociaż laptopy umożliwiające odtwarzanie nowoczesnych gier nie należą do taniego sprzętu, nie możemy zaprzeczyć ich istnieniu. Wszelkie skargi na temat tego, że mobilne urządzenia nie potrafią sprostać gier, powinny zostać rozwiane przez przedstawione przez nas modele laptopów. Jeżeli chcesz wyposażyć się w laptop gamingowy, musisz dokładnie przyjrzeć się parametrom sprzętu, zanim go wybierzesz. Niezwykle wydajne laptopy z dobrym procesorem i potężną kartą graficzną nie są opłacalnym wyborem w zestawieniu z komputerem stacjonarnym. Mimo wszystko każdy zapalony gracz, którego zasób portfela pozwoli na taki zestaw, z całą pewnością będzie z niego zadowolony.

Fot.Pixabay

2 KOMENTARZE

  1. […] Laptop do gier z reguły działa na takiej samej zasadzie jak każdy inny sprzęt mobilny wyposażony w system operacyjny. Laptopy te zostały jednak zaprojektowane w taki sposób, aby ich podzespoły sprostały wymaganiom postawionym przez gry komputerowe. Co za tym idzie, ich pamięć RAM jest zwiększona, mają solidny procesor i są wyposażone w dobrą kartę graficzną. Wbrew pozorom laptop do gier nie jest żadnym specjalistycznym sprzętem. Działa za pośrednictwem takich samych systemów operacyjnych jak inne urządzenia i nie wymaga specjalistycznej wiedzy do obsługi. Pomimo tego, że niektóre z tych sprzętów są unikatowe pod względem wykonania, możemy je wykorzystać do wielu powszechnych zadań. Możemy dowolnie surfować po internecie, słuchać muzyki, uczyć się na nich i rozmawiać ze znajomymi oraz rodziną. […]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here