Czy można uzyskać darmowy windows 10?

5
1337
Fot.Pixabay

Jeżeli planujesz w niedalekiej przyszłości zacząć korzystać z jednego z najnowocześniejszych systemów na dzisiejszym rynku, zapoznaj się z naszymi poradami. Niegdyś nowa aktualizacja znana jako Windows 10 po pojawieniu się na systemach Win 7 była dostępna całkowicie za darmo. Okazuje się jednak, że nadal możemy uzyskać ją za bezcen. Mimo wszystko sytuacja wygląda już nieco inaczej. Zatem jak możecie sobie poradzić, skoro bezpłatne uaktualnienie zostało zamknięte kilka lat temu? Oto sposoby, które pozwolą wam pobrać najnowszy system wyprodukowany przez firmę Microsoft.

Klucz produktu nowego Windowsa

Najprostszą i zarazem najbezpieczniejszą metodą byłoby uzyskanie darmowego klucza produktu. Za pośrednictwem aktywnego klucza produktu producenci umożliwią wam pobranie systemu. Jest to pewnego rodzaju kod dostępu. Kiedy już pobierzecie Windows 10, będzie on wymagał wprowadzenia seryjnego numeru zgodności. Najczęściej Microsoft dołączą go do opakowania z zakupem lub przesyła klientom w formie elektronicznej. Jednak pomimo tego, że cyfrowa licencja wymaga od nas aktywacji, korzystanie z systemu Windows 10 jest możliwe bez konieczności aktywowania. Oznacza to, że po pobraniu systemu możecie z niego korzystać. System operacyjny prawdopodobnie kilkukrotnie wyśle zapytanie z propozycją o aktywację produktu za pośrednictwem wprowadzenia klucza. Jeżeli ją odrzucicie, nadal będziecie mieli dostęp do starszej wersji Windowsa 10 bez najnowszych aktualizacji i zabezpieczeń. Inną drogą jest skorzystanie z klucza znalezionego w internecie. Przestrzegamy jednak wszystkich o tym, że jest to działanie nielegalne. Tego rodzaju klucza dostępu zostały najprawdopodobniej wygenerowane przez hakerów łamiących politykę firmy Microsoft.

Fot.Pixabay

Cyfrowa licencja Windows 10

Wiele niepożądanych działań w związku z łamaniem licencji firmy Microsoft sprawiło, że wprowadzili oni cyfrową licencję na Windows 10. Godne uwagi jest to, że pomimo łatwiejszemu dostępowi do pirackiej wersji systemów, coraz większa ilość klientów zaczęła kupować oprogramowanie. Prawdopodobnie wiązało się to z wygodnym i przejrzystym dostępem do zakupu w sieci. Pamiętaj również o tym, że jeżeli masz zakupiony wcześniej dostęp do Windowsa 7 lub 8, możesz zalogować się do swojego konta w witrynie Microsoftu. Bezpośredni panel producentów znacznie zwiększył funkcjonalność związaną z zakupem i weryfikacją ich poszczególnych systemów.

Z jakimi wadami musimy się liczyć przy braku aktywacji Windowsa?

Prawdopodobnie wiele osób uznało możliwość nieaktywowania Windowsa 10 za kuszącą możliwość. Mimo wszystko wprowadza to do waszej pracy z systemem kilka ograniczeń. Ze względu na pobranie systemu i brak klucza aktywacyjnego, nie będziecie mieli dostępu do niektórych funkcji oferowanych przez Windows 10. Microsoft okazuje się dosyć pobłażliwą firmą, jeżeli chodzi o korzystanie z ich produktu bez licencji. Mimo wszystko po 30-dniowym okresie korzystania będącym czasem na wypróbowanie produktu system poprosi o wprowadzenie klucza. Jeżeli tego nie zrobicie, musicie przede wszystkim liczyć się z pojawieniem się znaku wodnego w prawym dolnym rogu ekranu. Będzie on widniał w systemie za każdym razem, gdy go uruchomicie, aby przypomnieć o konieczności aktywacji Windowsa. Bez wcześniejszego aktywowania systemu, Windows zablokuje nam również zmienianie akcentów w systemie. Musimy również liczyć się z brakiem wsparcia technicznego w przypadku nieopłaconego produktu. Mimo wszystko używanie takiego systemu nie jest w żaden sposób sankcjonowane przez Microsoft.

Kup klucz produktu z trzeciej ręki

Jeżeli mimo wszystko poszukujesz bezpiecznej metody na użytkowanie systemu Windows 10, istnieje sposób na niezwykle tani zakup. Okazuje się, że niektórzy sprzedają w pełni legalne klucze aktywacyjne dosłownie za ułamek ceny systemu. Wydaje się wam to podejrzane? Cały chwyt marketingowy polega na tym, że tanio sprzedawane klucze są rozprzestrzeniane przez firmy zewnętrzne. Nie należą one do Microsoftu. Możecie kupić klucz do swojego Windowsa za kilkanaście lub kilkadziesiąt złotych, gdy jego cena rynkowy przekracza na dany moment kilkaset. Wystarczy, że znajdziecie internetową aukcję pośrednika oferującego rabaty. Warto rozejrzeć się za takimi ofertami.

Fot.Pixabay

 

 

5 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here