Czy warto kupić klawiaturę mechaniczną?

3
1219
Fot.Pixabay

Klawiatury mechaniczne to jedne z najbardziej lubianych modeli zarówno wśród graczy, jak i osób, które dużo piszą w trakcie pracy. Klawiatura mechaniczna swoją popularność zawdzięcza przede wszystkim niezwykle dynamicznym przełącznikom. Jest to jakość, której nie doświadczycie, posługując się standardową klawiaturą membranową. Oprócz wygody w trakcie użytkowania modele mechaniczne zaskoczą cię także niezwykłą trwałością. Niezależnie od tego, do czego użyjesz swojej klawiatury, modele mechaniczne niewątpliwie zaskoczą cię swoją wszechstronnością. Dowiedz się, czy warto korzystać z klawiatury mechanicznej i w jaki sposób wybrać właściwą dla siebie za pośrednictwem poniższego wpisu.

Najlepsza z klawiatur ze względu na ogólne statystyki

Model od Logitech znany pod nazwą G Pro jest klawiaturą sprawdzającą się fantastycznie w przypadku graczy. Nie jest to jednak kres możliwości tego modelu. Bez względu na to, czy zamierzacie sprawdzić się w strzelankach, czy też wykorzystać Logitech G Pro do pracy, z całą pewnością się nią nie zawiedziecie. Klawiatura ta była niezwykle docenianym modelem już w 2017 roku. Jeżeli chodzi o ten model, Logitech prawdopodobnie obrał sobie za cel stworzenie niezwykle wytrzymałego urządzenia. Wytrzymałość klawiszy w G Pro została bowiem oszacowana na 70 milionów kliknięć. Oprócz samej wytrzymałości zadbali również o wygodę. W przypadku tej klawiatury nie doświadczycie ślizgającej się podstawy. Gumowe elementy w okolicy podnóżek utrzymują klawiaturę w stałej pozycji niezależnie od kąta, w jakim ją ułożycie. Pozwoli to w pełni dopasować użytkowanie klawiatury do twoich preferencji. Dzięki tym staraniom Logitech stworzył model niezwykle wytrzymałej klawiatury mechanicznej, która przetrwa z wami przez długie lata.

Fot.Pixabay

Klawiatura mechaniczna stworzona z myślą o graczach

Razer od wielu lat zaskakuje graczy fantastycznymi produktami usprawniającymi ich doświadczenia związane z rozgrywką komputerową. Chociaż produkują mnóstwo świetnego sprzętu, szczególną uwagę powinna przykuć ich klawiatura mechaniczna BlackWidow Elite. Jest to jeden z modeli, który producent wyposażył w estetyczne dodatki. Model BlackWidow został podświetlony wysokiej jakości podświetleniem RGB LED. Oprócz tego producent zadbał o kilka dodatkowych przycisków ułatwiających korzystanie z multimediów oraz podpórkę na nadgarstek, która odciąży gracza podczas kilkugodzinnej sesji. Oczywiście jak każda wysokiej klasy klawiatura dla graczy, produkt od firmy Razer został wyposażony w kilka dodatków, które ułatwią rozgrywkę. W tym modelu znajdziesz programowalne przyciski, które pomogą ci lepiej odnaleźć się na polu bitwy w różnorodnych grach typu MMORPG. Dodatkowe połączenia na audio i mikrofon pozwolą ci zaoszczędzić nieco miejsca na biurku. Bez względu na to, jak wygląda twoja aktualna konfiguracja biurka, model od Razer zaoferuje ci wspaniałą jakość w zestawieniu z ceną.

Klawiatura mechaniczna bez przycisków NumPad

Kolejna pozycja na liście to znowu klawiatura od Logitech. Ich model G Pro X to zaktualizowana wersja klawiatury G Pro. Niektórzy uważają, że ulepszenie to jest zbędne z uwagi na to, że funkcjonalność modelu pozostaje ta sama. Mimo wszystko to waszej ocenie pozostawimy to, czy klawiatura jest godna uwagi. Możemy mimo wszystko z czystym sumieniem uznać, że zawiera wszelkie najważniejsze atuty swojego poprzednika. Ten model został jednak skierowany głównie do osób, które poszukują dobrej jakości klawiatury mechanicznej z możliwością wymiany przycisków. Producent wyposażył G Pro X w pełny zestaw różnorodnych przełączników. Dzięki takiemu rozwiązaniu klawiatura mechaniczna G Pro jest nie tylko niezwykle wytrzymałym urządzeniem, ale także odpornym na awarie.

Model klawiatury mechanicznej stawiający na estetykę

Dla wielu osób firma Corsair była niegdyś znana jako czołowy producent pamięci do urządzeń komputerowych. Dziś mogą poszczycić się całkiem niezłą pozycją, jeżeli chodzi o sprzedaż klawiatur. Klawiatury mechaniczne od producenta Corsair to jedne z najbardziej cenionych produktów na świecie. Dlatego też nie powinniśmy dziwić się tym, w jaką cenę zostały odziane ich produkty. Wspaniały przykład stanowi klawiatura mechaniczna dla graczy znana jako model K95 Platinum. Klawiatura z serii Platinum została wyposażona w niezwykle dopracowane podświetlenie RGB, które sprawia, że model ten zaskakuje swoją estetyką. Podświetlenie od Corsair ma niezwykłą głębię kolorów oraz umożliwia regulowanie natężenie światła według naszych preferencji.

Fot.Pixabay

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here