Czym kierować się podczas wyboru myszki do gier?

1
1199
Fot.Pixabay

Mysz jest niezwykle istotnym elementem każdego zestawu komputerowego bez względu na to, w jaki sposób wykorzystujemy nasz sprzęt. Jeżeli jednak poszukujesz myszy do gier, musisz podjąć kilka dodatkowych kroków, aby wybrać właściwie. Dobranie odpowiedniej myszy gamingowej jest nieco trudniejsze od wyboru klasycznej myszki biurowej. Twoja mysz do gier musi przecież przynieść ci zwycięstwo w rozgrywce. Mysz do gier pomoże ci lepiej rozeznać się w tym, co dzieje się na ekranie. Co więcej, mysz gamingowa prawdopodobnie zwiększy twoje szanse podczas celowania. W poniższym wpisie zebraliśmy kilka modeli, które oferują niezwykle dobry czujnik w zestawieniu ze swoją ceną.

Produkty od Steelseries

Pierwszym godnym uwagi wyborem są myszki przeznaczone do gier wyprodukowane przez firmę Steelseries. Firma ta metodą prób i błędów produkowała coraz lepsze komponenty komputerowe. Za każdym razem, gdy wypuszczali modele swoich myszek, bacznie przyglądali się temu, w jaki sposób mogą je naprawić. W ten sposób udało im się zabłysnąć na dzisiejszym rynku. W ich asortymencie znajdziecie myszki, które będą nadawały się zarówno do gier RTS, jak i do strzelanek. Mimo wszystko nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je podczas pracy biurowej. W myszkach komputerowych od Steelseries uwielbiamy przede wszystkim ich wytrzymałość i atrakcyjną cenę. Trudno o tak wytrwałą mysz komputerową w cenie poniżej kilkuset złotych. Myszki komputerowe od tego producenta mają wysoce responsywne czujniki, dzięki czemu produkt radzi sobie nawet bez podkładki. Firma poszła o krok do przodu i zaskoczyła fanów ciekawym dodatkiem. Możemy zaprogramować ich mysz do gier w taki sposób, aby wibrowała podczas intensywnych akcji w grach.

Fot.Pixabay

Mysz zaadresowana do osób leworęcznych

Myszy skierowane głównie do leworęcznych graczy to niezwykle rzadki okaz. Dlatego też jest nam niezmiernie miło, że niektóre duże firmy starają się pokryć tę lukę na rynku. Mimo wszystko z pewnością zdajecie sobie sprawę z tego, że wielu producentów raczej spełnia oczekiwań praworęcznych graczy. Jeśli należysz do przeciwnej drużyny, to sprawi, że myszka DeathAdder dla leworęcznych będzie dla ciebie wyjątkowym prezentem. Mimo tego, że w cenie modelu nie możecie spodziewać się niesamowitej wartości estetycznej, ta mysz do gier spełnia wszelkie oczekiwania pod względem funkcjonalności. Mysz komputerową DeathAdder możecie dostać już w cenie 100 złotych. Oferuje ona całkiem solidne przyspieszenie, co zadba o wasze wyniki podczas grania z przyjaciółmi w strzelanki. Mysz ma pod spodem specjalną wyściółkę, która hamuje niepotrzebny ruch. Dzięki temu jeszcze lepiej sprawuje się w połączeniu z gładkimi podkładkami. Na dokładkę myszka komputerowa DeathAdder oferuje całe 5 przycisków, które możecie obstawić dowolnymi komendami.

Myszka budżetowa dla osób, które lubią oszczędzać

Dzięki tanim sprzętom od Logitech pokochacie budżetowe wersje myszek do gier. Przede wszystkim zadbali o to, aby ich modele były satysfakcjonujące pod względem estetycznym. Nawet jeżeli zdecydujecie się na mysz komputerową Logitech w cenie oscylującej w granicy 100 złotych, znajdziecie model wyposażone w podświetlenie ledowe. Oprogramowanie zapewniające dodatkowe błyskotki w tak niskiej cenie, na pewno ucieszy każdego, komu zależy na zaoszczędzeniu kilku groszy. Ponadto kto powiedział, że mysz do gier musi być droga, aby spełniać swoje zadanie na wysokim poziomie? Logitech przeczy tej tezie w wybitny sposób. Ich model G203 został wyposażony w kilka programowalnych przycisków, które sprawdzą się w przypadku graczy lubujących się w tytułach MMORPG. Dodatkowo na boku myszki znajdziecie dwa przyciski, które pozwolą wam dowolnie regulować poziom DPI. W ten sposób dostosujecie prędkość kursora niezależnie od tytułu, w który aktualnie gracie. Jeżeli chodzi o sam zakres DPI, jest on całkiem imponujący. Wynosi od 200 do 8000.

Fot.Pixabay

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here