Dobrej jakości mikrofony w przystępnej cenie

0
993
Fot.Pixabay

Wybór mikrofonu do komputera jest dzisiaj coraz trudniejszą decyzją do podjęcia z uwagi na to, jak dynamicznie rozwinął się cały rynek. Jeżeli potrzebujemy tego urządzenia i nie do końca znamy się na elektronice, warto zasięgnąć kilku porad. Dobrym pomysłem będzie też zaznajomienie się z gotowymi przykładami tego rodzaju sprzętów. Dzięki temu zdobędziemy początkowy pogląd na gadżety. Jednak, czym tak naprawdę powinniśmy kierować się w trakcie tego wyboru? Jeśli chodzi o nasze zdanie, powinniśmy stawiać przede wszystkim na mikrofony łączące się ze sprzętem przez usb. Jest to niezwykle istotne, ponieważ modele wyposażone w połączenie usb, nie wymagają zakupu dodatkowego sprzętu w celu zasilania mikrofonu. W przeciwnym wypadku narazimy się na zbędne koszta.

Blue Snowball Ice, czyli budżetowa opcja wśród mikrofonów

Wielu posiadaczy laptopów narzeka na dźwięk, który uzyskują za pośrednictwem swojego wbudowanego sprzętu. Niestety niezwykle trudno o to, aby uzyskać wysokiej jakości dźwięk przy pomocy części komputerowych, wbudowanych w zestawy. Wyjątkiem są niektóre z laptopów do gier, jednak nawet one nie powalają możliwościami dźwiękowymi. Dobrym rozwiązaniem w takim przypadku jest postawienie na budżetowy mikrofon. Może być nim wspomniany przez nas Blue Snowball Ice. Nie jest to mikrofon pierwszych lotów, jednak za niewielką cenę wyśmienicie zastąpi możliwości mikrofonów, które znajdziemy w laptopie. Prawdopodobnie nie spełni on oczekiwań osób stawiających na wysoką jakość. Jest to jeden z najtańszych mikrofonów oferowany przez dobrego producenta. Musimy potraktować ten model jako coś, co pozwoli odciążyć nasze frustracje powiązane z kiepskimi sprzętami wbudowanymi w laptopy. Mikrofony tej marki dostępne są w stalowym lub szarym kolorze. Co najważniejsze podepniemy je do naszego urządzenia kablem usb. Sprawdzi się podczas wideokonferencji i luźnych pogadanek w grach.

Fot.Pixabay

Mikrofon stworzony z myślą o podcastach internetowych

Myślisz o rozpoczęciu swojego własnego podcastu w sieci? Rode Podcaster został stworzony właśnie z myślą o takich osobach jak ty. Z pewnością sprawdzi się idealnie podczas nagrywania wideokonferencji na Youtube, prowadzenia streamów oraz tworzenia dłuższych relacji na szerszego grona odbiorców. Jeśli poszukujesz sprzętu, który sprawdzi się w tych zadaniach, Rode Podcaster zaoferuje ci jedne z najbardziej atrakcyjnych parametrów na rynku. Mikrofon działa na podstawie dynamicznego przechwytywania dźwięku. Dzięki temu, że najlepiej sprawdzi się podczas nagrywania długich rozmów, wielu youtuberów korzysta z tej marki w celu prowadzenia podcastu. Wzorzec mikrofonu został zaprojektowany w taki sposób, aby przechwytywać głos osoby, która zasiada bezpośrednio przed sprzętem. Dzięki temu nie zbiera on dźwięków, które będą nosiły się wokół studio lub dobiegały z innego pokoju. Najlepszym rozwiązaniem dla stworzenia sali konferencyjnej, jest w takim przypadku osadzenia kilka mikrofonów na oddzielnych stanowiskach. Ciekawym gadżetem mikrofonu jest możliwość monitorowania jakości dźwięku już podczas nagrywania.

Shure SM58, czyli coś dla osób zainteresowany muzyką

Z technicznego punktu widzenia zwracamy waszą uwagę głównie w kierunku mikrofonów, które nie są przeznaczone do użytku profesjonalnego. Chociaż doskonale spełniają swoje zadania, raczej nie zobaczycie ich w telewizji lub profesjonalnym studio nagrań dla aktorów. Oczywiście wiąże się to z ceną. Przykładowy użytkownik, raczej nie będzie chciał zainwestować kilku swoich wypłat w coś, czego nie wykorzysta w pełnym potencjalne. Jeśli jednak waszym głównym celem jest nagrywanie muzyki, prawdopodobnie powinniście zwrócić uwagę na model Shure SM58. Jest to jeden z lepszych mikrofonów wokalnych, który nie zawiera zbędnych dodatków w swojej konstrukcji. Dzięki takiemu podejściu producent stworzył sprzęt, który wystarczy podłączyć, aby działa. Wpinamy wtyczkę i gotowe. Jest świetnie zoptymalizowany pod kątem oddzielania dźwięków. Dzięki czemu zarówno wokal, jak i oddzielna muzyka na nagrania będą miały przejrzystą jakość. Charakteryzuje go głównie niski współczynnik szumów. Niestety Shure SM58 używa kabla XLR zamiast usb. Nie będzie kompatybilny z każdym laptopem.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here