Kamerki internetowe dobre do codziennego użytku

0
1108
Fot.Pixabay

Kamery internetowe cieszą się ogromną popularnością i nic nie wskazuje na to, że trend zacznie zanikać. Ogromny popyt na rynku sprawił, że producenci udostępniają nam coraz więcej produktów lub po prostu starają się zaktualizować starsze wersje kamer z asortymentu. Nawet jeśli masz swojego ulubionego producenta, warto dziś rozważyć kilka alternatyw. Porównanie produktów pozwoli co lepiej wniknąć w ich wady oraz zalety. Przede wszystkim istnieje też wiele sposobów na użytkowanie kamery internetowej. Z kolei w niektórych przypadkach może okazać się ona zbędnym narzędziem. Z uwagi na to, że danej osobie wystarczy kamera w telefonie lub wbudowana w laptop.

Prawdopodobnie najlepsza kamera względem ceny

Istnieje pewien powód, dla którego możemy spotkać się z kamerą Logitech C920 w tak wielu salach konferencyjnych. Możemy uznać ten model za prawdopodobnie jeden z najlepszych wyborów wśród kamer za kilkaset złotych. Zarazem kwota ta jest górną granicą dla wielu osób, jeśli chodzi o wydatki na gadżety elektroniczne do laptopa i komputera. Kamera ta jest nie tylko świetnym obiektem do przesyłania obrazu w czasie rzeczywistym. Możecie opierać się na niej podczas przygotowywania wideo. Wnioskując po zapewnieniach producenta, w niewielkiej kwocie Logitech zapewni nam nagranie w 30 klatkach na sekundę nawet w jakości 1080p. Czarna konstrukcja kamery spełnia wszelkie aspekty związane z estetyką. Idealnie sprawdzi się przypięta do laptopa lub do statywu, który ustawimy na biurku nieopodal monitora. Jeżeli jednak należycie do grupy osób, które poszukują czegoś z wyższej klasy. Możecie pójść o krok dalej i wybrać model C922 od Logitech. W odróżnieniu od poprzednika angrywa w 60 klatkach na sekundę.

Fot.Pixabay

Wybór przystępny cenowo

Wnioskując po popularności Logitech, zapewne już wiele osób zauważyło, jak rozległym asortymentem dysponują. Pragniemy również zwrócić uwagę na nieco tańszą odsłoną prezentowaną przez Logitech. Mowa o kamerze internetowej Logitech C310. Pomimo tego, że na niektórych promocjach zakupimy ją nawet za 100 złotych, nadal otrzymamy solidny obraz w jakości 720p. Oprócz przystępnej ceny nie wyróżnia się niczym specjalnym. Kamera opiera się na prostej konstrukcji, która dodatkowo ułatwia przymocowanie jej do laptopa lub monitora. Kamera ta dostosowuje się do warunków oświetleniowych, dzięki czemu nie musicie korzystać z dodatkowych filtrów podczas rozmowy z wideo. Jeżeli potrzebujesz sprzętu, który umożliwi ci nagranie wideo w nieco wyższej jakości, na przykład 1080p, prawdopodobnie musisz postawić na coś droższego. Mimo wszystko reasumując potrzeby większości osób, uważamy, że Logitech C310 doskonale sprawdzi się w większości przypadków. Jeśli chcesz postawić na niedrogi model, który sprawdzi się w trakcie codziennego użytkowania, zaufaj firmie Logitech.

Model kamery dla każdego, kto szuka najtańszej opcji

Microsoft Lifecam model HD-300 to prawdopodobnie jeden z najtańszych wyborów. Mimo wszystko nieprzypadkowo dodajemy tę kamerę do naszej listy. Pomimo tego, że możecie ją nabyć w atrakcyjnej ofercie do 100 złotych, będzie świetnie sprawdzała się podczas codziennego użytkowania bez wygórowanych oczekiwań. Kamera ta oferuje obraz 720p, który wystarczy do połączenia się ze znajomymi przez skype lub discord. Dodatkowo oprogramowanie, które jest dołączone do produktu do autorski program Microsoftu, który można obsłużyć ich systemem Windows 10. Program umożliwia dostosowanie obrazu transmitowanego przez kamerę według własnych preferencji. Możecie dodać nieco nakładek z ciekawymi efektami obrazu lub po prostu wyostrzyć jakość w zależności od atmosfery, która panuje w danym pomieszczeniu. Aplikacja ułatwia także użytkowanie kamery z uwagi na możliwość bezpośredniego przechwytywania obrazu. Możecie w każdej chwili zrobić zdjęcie lub nagrać fragment rozmowy. Oprogramowanie od Microsoftu zadba, aby plik automatycznie został zapisany na waszym panelu w systemie Windows.

Fot.Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here