Laptopy, które uruchomią nawet wymagające gry

4
1014
Fot.Pixabay

Zapomnij o tym, że kiedyś biorąc udział w LAN party, musieliśmy targać ze sobą kilkanaście komponentów. Jednostkę centralną, monitor, słuchawki, mikrofony, myszki, klawiatury, a nawet kilka innych dodatkowych urządzeń. Dziś możesz mieć to wszystko w postaci solidnego laptopa, który sprosta grom. Czasy, w których laptop nadawał się jedynie do przeglądania poczty mailowej odeszły do lamusa. Dziś możecie zabrać w torbę podróżną maszynę, która zastąpi kilkanaście oddzielnych urządzeń. Wszystko wbudowane w wysokiej klasy obudowę, która dba o elegancki wystrój urządzenia. W poniższym wpisie udowodnimy wam dodatkowo, że nie każdy laptop, który obsłuży gry, musi kosztować fortunę.

Acer nitro 5, czyli budżetowa wersja wśród laptopów do gier

Prawdopodobnie tak jak większość osób czytając początek, myślicie sobie, że bardzo dobre laptopy do gier są zarezerwowane na bogatych. Nieprawdą jest jednak to, że sprzęt, który odpali nawet najnowsze z gier, musi kosztować tyle, co stary samochód. Dla ludzi, którzy cenią sobie budżetowe rozwiązania połączone z wydajnością, możemy zaproponować laptop od firmy Acer. Producent zadbał o to, aby ich model był tanią alternatywą dla każdego, kto lubi sobie trochę pograć w przerwie od pracy. Ich laptop łączy wszystko, czego potrzeba graczom. W zestawie znajduje się karta graficzna GTX 1650, procesor Radeon RX 560X oraz solidny dysk o pojemności 512gb. Dodatkowo kupując ten laptop, będziecie mogli cieszyć się jego smukłym wyglądem. Waży zaledwie 2 kilogramy. Być może nie zadowoli on osób, które pragną wyświetlać najnowsze gry w rozdzielczości 4K streamując je na swój telewizor. Model zawiera jednak wszystko, czego trzeba, aby spokojnie rozegrać wszystkie popularne tytuły na średnich i wysokich ustawieniach.

Fot.Pixabay

Laptop gamingowy z wygodną klawiaturą

Chociaż wysoka cena modelu Titan od MSI nie jest zadowalająca dla każdego gracza, ma on kilka aspektów, które potrafią urzec. Chociaż laptop nie jest ekonomicznym rozwiązaniem, nie zobaczycie w nim karty graficznej z najnowszych generacji. Zamiast tego producent wpadł na pomysł, aby poszerzyć obudowę MSI i wyposażyć ją w dwie karty graficzne. Jest to całkowicie możliwe, gdy mamy dostatecznie dużo miejsca na sloty z GPU. Zamiast polegać na jednej solidnej karcie graficznej, laptop ten jest o wiele cięższy od standardowych modeli. Dzięki temu, mamy sprzęt, który może pomieścić 2 karty. Takie rozwiązanie pomaga renderować obraz 3D o wiele szybciej. W ten sposób odczujemy ogromną różnicę głównie w grach, które zawierają rozległe mapy o ogromnej przestrzeni. Jego waga, która przekracza 4 kilogramy, jest w przypadku laptopa wadą. Mimo wszystko producent wyposażył tę masywną obudowę w fantastyczną klawiaturę. Przyjemność w trakcie pisania wynagrodzi nam ciężar, który musimy dźwigać podczas pakowania laptopa.

Wysokiej klasy laptop od firmy Dell

Na koniec zwrócimy uwagę na model XPS 17 wyprodukowany przez Dell. Producent nie do końca miał w planach, aby stworzyć sprzęt bezpośrednio do gier. Mimo wszystko jest to komputer, który poradzi sobie z obsługą większości znanych nam dziś tytułów. Nawet jeśli naszym celem będzie rozgrywka na wysokich ustawieniach graficznych. Chociaż nie doświadczymy w nim prędkości najnowszych procesorów i9, producent wyposażył laptopa w dziesiątą generację i5. Połączenie tego procesora z kartą graficzną GTX 1650 TI pozwoli nam uruchomić dosłownie każdą grę znaną na dzisiejszym rynku. Z całkiem duży wyświetlaczem laptop ma do zaoferowania rozgrywkę w rozdzielczości 1080p, która z całą pewnością będzie działać płynnie. Nawet w takich tytułach jak GTA V lub Battlefield osiągniemy płynne 80 fps. Laptop jest oparty na schludnym projekcie estetycznym. Niewiele waży, co czyni go kompaktowym urządzeniem. W ten sposób możemy wyposażyć się w solidny sprzęt, który pozwoli nam połączyć pracę z rozrywką.

Czy laptopy z dobrymi specyfikacjami służą głównie do gier?

Jak zapewne zdążyliście zauważyć, dobra karta graficzna i solidny procesor są przepisem na udany sprzęt do gier. Z uwagi na to, że dziś możemy wyposażyć laptopy nawet w nieco cięższe podzespoły lub po prostu dostosować ich rozmiar do obudowy, otwiera to szersze pole do popisu. Okazuje się jednak, że nie każdy komputer z dobrymi podzespołami musi być sprzętem do gier. Oczywiście wybierając laptop z uwagi na jego części komputerowe z najnowszej generacji, prawdopodobnie mamy zamiar wykorzystać go do rozrywki. Nie jest to jednak jego jedyne przeznaczenie. Jeżeli wybierzecie balans pomiędzy smukłą budową laptopa a dobrą kartą graficzną, otrzymacie model spełniający wymogi sprzętu do gry i pracy. W ten sposób za pośrednictwem jednego urządzenia wyposażonego w większą ilość pamięci RAM będziecie mogli cieszyć się zarówno rozrywką, jak i wygodnym urządzeniem do pracy.

Fot.Pixabay

4 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here