Mikrofony idealne dla graczy

0
1032
Fot.pixabay

Wybór mikrofonu w dzisiejszych czasach jest związany z koniecznością zapoznania się z wieloma modelami. Każdy z nas pragnie kupić sprzęt, który nie tylko będzie spełniał nasze wymagania, ale także będzie opłacalny jak za swoją cenę. Aby to zrobić, musimy doprecyzować to, do czego posłuży nam sprzęt. Część z nas prawdopodobnie nie ma sprecyzowanego zadania dla swojego sprzętu. Raczej wykorzystają go do różnych aktywności w internecie. Takich jak rozmowy w pracy, konferencje ze znajomymi i rodziną oraz poznawanie nowych ludzi. Nie mniej jednak niektórzy z nas doskonale wiedzą, czego chcą. Dlatego też poszukują sprecyzowanego modelu do potrzeb muzycznych lub potrzeb gracza. Powyżej zwrócimy uwagę na kilka modeli o nieco bardziej sprecyzowanym przeznaczeniu.

Najlepszy model mikrofonu dla graczy

Jeśli chodzi o mikrofon, który sprawdzi się w grach, musimy wziąć pod uwagę HyperX QuadCast. Jest to stylowy model, który według producenta spełnia wyśmienicie zarówno powinności estetyczne, jak i funkcjonalne. Jeśli nie przepadacie za jakością mikrofonów wbudowanych do słuchawek, polecamy wam zapoznać się z tym modelem. QuadCast to mikrofon pojemnościowy, który został wyposażony w wygodny stojak i mocowanie amortyzujące. Już na samym wstępie widzimy pewną dbałość o elementy konstrukcji. Stojak, który możemy przymocować do biurka, pozwoli nam oddać się emocjom w trakcie rozgrywki. W razie niekontrolowanych ruchów dłonią lub wstrząśnięciami biurka nie strącimy swojego sprzętu ze stanowiska zabawy. Dodatkowo ma jedną z najważniejszych zalet związanych z funkcjonalnością mikrofonów. Połączenie usb. Jest to prawdziwe zbawienie dla wszystkich osób, które są wyposażone w laptop do gier. Mikrofon ten podłączymy do Windowsa, iOS oraz Linuxa, dzięki czemu mamy wysoką kompatybilność ze sprzętami. Model ten to jeden z lepszych wyborów wśród mikrofonów analogowych.

Fot.Pixabay

Mikrofon, który sprosta wszelkim oczekiwaniom streamerów

Pragniesz zostać streamerem i nie wiesz, w jaki sposób uzupełnić swój ekwipunek gamingowy? Masz już słuchawki, przyzwoitą mysz do gier i świetną klawiaturę, ale nadal czegoś brakuje twojemu zestawowi? Z całą pewnością mikrofonu, który dostarczy świetnej jakości dźwięku. Świetna jakość dźwięku na portalach do streamowania rozgrywki to absolutna podstawa. Wymagają tego wszyscy widzowie. Nie powinno nas to w żaden sposób dziwić z uwagi na to, jak łatwo wyposażyć się dziś w niezły mikrofon. Przedstawiamy wam model mikrofonu Elgato Wave:3. Wydaje się, że na pierwszy rzut oka mikrofon ten przypomina wszystkie inne klasyczne modele. Producent stworzył jednak model, który dopasował specjalnie do przestrzeni gier. Dokładniej do streamowania gier. W odróżnieniu od innych mniej wyszukanych konstrukcji Elgato ma całkiem sporo elementów, które pomagają w rozmieszczeniu mikrofonu. Oprócz statywu mamy tutaj do czynienia z kilkoma elementami sterującymi. Dzięki nim zawsze ustawimy Elgato pod odpowiednik kątem.

Na co zwracamy uwagę, aby mikrofon spełniał nasze oczekiwania?

W rzeczywistości trudno o coś, co nazwiemy najlepszym mikrofonem. Najlepszy mikrofon spełnia nasze indywidualne potrzeby związane z użytkowaniem gadżetów komputerowych. Zanim podejmiemy decyzję, powinniśmy stworzyć sobie listę, za pomocą której spojrzymy na wady i zalety kilka lub nawet kilkunastu modeli. Chociaż użytkownicy, którzy nie potrzebują mikrofonów do zbyt wymagających funkcji, mogą pozwolić sobie na tańsze modele, niektórzy muszą poszukać nieco dalej. Istnieją zarówno mikrofony uniwersalne, muzyczne, do podcastów, jak i te do codziennych rozmów ze znajomymi. Naszą radą jest to, aby każdy znalazł czas na przejrzeniu kilku stron producenta. Dzięki temu poznasz lepiej jego sprzęt oraz zestawisz wady i zalety z innymi modelami.

Jak wybrać mikrofony biorąc pod uwagę konkretne scieżki dźwiękowe?

Niektóre z mikrofonów, na które zwracamy uwagę na naszym blogu, mają odmienne wzorce dźwiękowe. Na ogół, większość z nich obejmuje ścieżki stereo lub dźwięk przechwytywany z kilku kierunków jednocześnie. Mikrofony mogą mieć także wzorzec kardioidalny, które wspiera przechwytywanie dźwięku tylko z jednego obszaru. W ten sposób producenci tworzą modele mikrofonów, które służą ludziom w trakcie podcastów.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here