Na jakich tabletach możemy grać w gry?

0
954
Fot.Pixabay

Coraz częściej jesteśmy świadkami tego, że dzisiejsze tablety swoimi możliwościami doganiają laptopy biurowe. Jedne z najnowszych modeli wyposażone w nie najgorsze procesory i sporą ilość pamięci RAM, będą świetnym kompanem w podróży. Na takich tabletach nie tylko zagramy w mobilne gry. Umożliwiają nam one również wykonanie notatek, prac biurowych oraz przejrzenie, jak i udostępnienie ważnych dokumentów. Jedynym problemem jest dokonanie właściwego wyboru z uwagi na ogromną liczbę modeli dostępnych na rynku. Dla każdego użytkownika pasjonującego się w mobilnych urządzeniach przygotowaliśmy pomocniczą listę.

Jeśli kochasz androida, ten tablet powstał właśnie dla ciebie

Przede wszystkim gracze chcą grać na urządzeniach, które oferują im dynamiczne działanie i dużą rozdzielczość ekranu. Chociaż Samsung ma wiele modeli tabletów z serii Galaxy Tab, naszą uwagę chcieliśmy skierować na model S5e. Chociaż wydaje się nieco przestarzały na tle najnowszych urządzeń mobilnych, nadal oferuje mnóstwo użytecznych funkcji w swojej cenie. Przede wszystkim zakochacie się w jego czterech głośnikach rozmieszczonych po bokach tabletu. Mają one do zaoferowania fantastyczną jakość dźwięku podczas rozgrywki. Prawdopodobnie warto też powiedzieć nieco o jego parametrach. Sprzęt ten jest całkiem potężną alternatywą dla nowych Ipadów. Jak na tak dobre parametry jest bardzo lekki. Producent wyposażył go w 6gb pamięci RAM, CPU z dwoma procesorami i szeroki ekran. Połączenie tych parametrów z system Android sprawia, że jest on nieco lepszy do gier. Nie sprawdzi się aż tak dobrze w trakcie pracy biurowej. Tablet ten jest wart polecenia głównie z uwagi na swoją cenę niższą od sprzętu Apple.

Fot.Pixabay

Perełka od Microsoftu, czyli model Surface Pro

Chociaż entuzjaści gier komputerowych mogą nie pałać miłością do tabletów, model od Microsoftu może bardzo szybko zmienić ich zdanie. Nie odwracajcie zatem swojego wzroku od kompaktowych urządzeń, dopóki nie zagracie na tablecie Microsoft Surface Pro. Prawdopodobnie większość modeli, które znajdziecie na rynku, będzie miało do zaoferowania system operacyjny iOS. Jest to jeden z najpopularniejszych wyborów do gier obok Windowsa. Czemu zatem nie postawić na klasykę? Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom Microsoft możecie zaopatrzyć się w tablet z Windows 10. Co więcej, ma on do zaoferowania potężne parametry, które obsłużą nawet bardziej wymagające gry. Z modelem Surface możesz pozwolić sobie na zainstalowanie Steam i postawić na wybór wśród jednego z największych na świecie katalogów gier. Pamiętaj o tym, że na tablecie nie zagrasz w gry, włączając maksymalne ustawienia. Mimo to nadal jest to świetna opcja, aby zabrać swoje urządzenie w każdą podróż. Dostarczysz w ten sposób rozrywki sobie oraz znajomym.

Opcja budżetowa dla każdego, kto lubi oszczędzać

Pamiętajmy o tym, że niemal każdy sprzęt elektroniczny na rynku ma mnóstwo opłacalnych alternatyw. W tym wypadku weźmy pod uwagę tablet od Amazonu. Jest on fantastycznym prezentem dla dzieci lub kogoś, kto nie jest obeznany z tego rodzaju urządzeniami. Pomimo niskiej ceny spełni on wszystkie podstawowe wymagania, które przypiszemy dzisiejszym tabletom. Zagramy na nim w gry, zanotujemy istotne dla nas wydarzenia i obejrzymy filmy lub seriale. Tablet Amazon Fire HD 10 pomimo niewielkiej ceny oferuje szeroki ekran o pięknej rozdzielczości, co jest dosyć niespotykane w tym przedziale cenowym. Niestety w odróżnieniu od droższych modeli jest nieco mniej wytrzymały na uszkodzenia mechaniczne. Plastikowa obudowa może pęknąć podczas upadku. Zostanie także łatwo porysowana, jeżeli nie będziemy się z nią właściwie obchodzili. Sklep z grami od Amazona to niezwykle obiecująca aplikacja, która oferuje gry z dziesiątek różnorodnych kategorii. Dzięki temu każdy z nas może znaleźć coś dla siebie, aby zabić nieco czasu.

Możliwości dzisiejszych tabletów

Reasumując możliwości dzisiejszych tabletów, szybko zauważymy, że są one zbliżone do tego, co potrafią laptopy. Oczywiście wszystko zależy od tego, ile pieniędzy jesteśmy skłonni wydać. W przypadku sprzętów wartych ponad kilka tysięcy możemy otrzymać nawet urządzenie, które obsłuży nowsze gry dostępne na Steamie. Oczywiście dla osób, które nie są gotowe zapłacić za tablet cenę zbliżoną do nowego komputera stacjonarnego, nadal mają niezły wybór wśród budżetowych modeli. Do tysiąca złotych wybierzemy sprzęt, który sprawdzi się podczas sporządzania notatek, czytania i oglądania seriali.

Fot.Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here