Najlepsze kontrolery do gier

0
911
Fot.Pixabay

Z całą pewnością znacie popularny ekwipunek graczy, który nazywamy kontrolerami do gier. To niewielkich rozmiarów urządzenia, które usprawniają ogólne wrażenia z rozgrywki. Jedne z najlepszych kontrolerów do gier są dziś produkowane przez takich gigantów jak Sony i Microsoft. Mimo wszystko możemy znaleźć różne wariacje. Będą różniły się kształtem, ilością przycisków, wielkością, a nawet sposobem zasilania. Jako że rynek jest przepełniony tego typu sprzętem, znajdziemy na nim także wersje nieco bardziej sprzyjające budżetowym zakupom. Zwróćmy uwagę na to, co mogą nam zaoferować najlepsze kontrolery. Wymienimy także kilka aspektów, które pomogą niezdecydowanym osobom podjąć właściwą decyzję w trakcie zakupu.

W jaki sposób wybieramy kontrolery?

Najlepsze z kontrolerów, które możecie kupić, obejmują jednakowo sprzęty preznaczone do gier na komputerze oraz na konsoli. W zależności od systemu, który posiadamy na swoim urządzeniu, możemy też skonfigurować je na laptopach i netbookach. Wśród akcesoriów, którymi są kontrolery, znajdziemy zarówno modele bezprzewodowe na baterie, jak i te przewodowe, które nie wymagają bezpośrednio połączenia. W odróżnieniu od wyboru myszki oraz klawiatury, dla większości ludzi wybieranie kontrolerów zdaje się prostsze. Nie mają one zbyt wielu specyfikacji, a najważniejszymi aspektami, które musimy rozważyć, są kształt i cena. Z uwagi na swoją żywotność, kontroler od Microsoftu wykorzystujemy nie tylko przy Xbox One, jest zazwyczaj złotym środkiem. Pomimo tego, że stworzyli go z myślą o konsoli, sparowanie tego modelu z systemami Windows na innym urządzeniu jest banalnie proste. Możemy go dostać już od 200 złotych, co sprawia, że większość ludzi chętnie po niego sięga. Bez względu na sprzęt, ich używanie jest identyczne.

Fot.Pixabay

Kontroler do Xbox One

Nie powinniśmy być zaskoczeni tym, jak ciepło zostały przyjęte kontrolery od Microsoftu. Są kompatybilne z systemami Windows, dzięki czemu konfiguracja zajmuje kilka chwil. Możemy cieszyć się ich funkcjonalnością zarówno w przypadku komputera, jak i konsoli. Kontroler, który stworzono z myślą o konsoli Xbox One, firma Microsoft ulepszyła na podstawie poprzedniego kontrolera. Producent dołączał wcześniejszą generację do wersji Xbox 360. Dziś uważamy kontroler od Xboxa za wybór numer jeden niezależnie od tego, do jakiego sprzętu do podłączymy. Jeżeli zależy wam na dobrym sprzęcie, który świetnie leży w dłoni, wybierzcie go. Kontroler jest ergonomiczny i pozwala nam dokładnie przycelować w grach, co realnie wpływa na naszą precyzję. Twórcy pokryli drążki kontrolera chropowatą gumą, która zapobiega poślizgom dłoni. Możemy cieszyć się jego strukturą nawet w trakcie kilkugodzinnej zabawy przy ulubionej grze. Microsoft zrezygnował z dodatkowych funkcji w swoich kontrolerach na rzecz solidnej budowy. Przetrwa ona lata użytkowania i ewentualne uszkodzenia mechaniczne.

Najlepszy budżetowy wybór

Logitech to jedna z firm, która podbija serca użytkowników bez względu na to, jaki sprzęt komputerowy wybierzemy. Czy jesteście sobie w stanie wyobrazić drugą firmę, która ma tak wiele popularnych kategorii na rynku? Od firmy Logitech kupimy świetne słuchawki do gier, klawiatury membranowe, klawiatury mechaniczne. Myszki do gier oraz myszki biurowe. Kupimy od nich modele zarówno bezprzewodowe, jak i na kablu. Jakby tego było mało wybór w ich ofercie, jest niezwykle atrakcyjny cenowo. Na naszej liście nie może zatem zabraknąć kontrolera wyprodukowanego przez Logitech. Ich kontroler został odwzorowany na układzie przycisków znanym z kontrolera na Play Station. Symetryczne drążki do sterowania i przyciski umożliwiające dynamiczne działanie, są tym, czego potrzebujemy jako prawdziwi gracze. Bez względu na to, czy masz komputer stacjonarny, czy też laptop, ten kontroler będzie działał w większości gier. Jest kompatybilnym z Windowsem i kilkoma mniej znanymi systemami. Wystarczy wyjąć go z pudełka i podłączyć do urządzenia.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here