Najpotężniejsze komputery na rynku

0
1507
Fot.Pixabay

Najlepsze wśród komputerów oferują nie tylko wysoką moc obliczeniową i kompatybilność z różnorodnymi urządzeniami, ale także przystępne ceny. Komputery stacjonarne są zwykle idealny środkiem w tej kategorii. Sprzęty te oferują nie tylko najlepszy zestaw do gier, ale także do obsługi VR, edytowania zdjęć lub po prostu standardowej pracy. Niezależnie od tego, jakiej konstrukcji poszukujesz, musisz opierać się głównie na swoich domysłach. Każdy z nas może wymagać czegoś innego od sprzętów elektronicznych. Pomożemy wam jednak zwrócić uwagę na jedne z najważniejszych aspektów związanych z najsilniejszymi komputerami.

Co tak naprawdę charakteryzuje najsilniejsze komputery?

Prawdopodobnie jednym z najlepszych komputerów All in one, który mieliśmy okazję przetestować ostatnio, jest produkt wyprodukowany w 2020 przez Apple. Sprzęt ten został wyposażony w potężny wyświetlacz 5K i aż 27 cali. Prawdopodobnie trudno o to, aby znaleźć lepszy sprzęt do edytowania zdjęć i filmików wideo. Sprzęt ten zawiera w sobie doświadczenie zbierane przez firmę Apple latami. Trudno o to, aby doszukiwać się wad w ich produkcie. Jedynym z mankamentów może być cena, która nie należy do najprzyjemniejszych. Ich najnowszy sprzęt to połączenie mobilności z dobrej jakości kartą graficzną i doskonałą mocą, która potrafi sprostać zadaniom. Śmiało możemy uznać ten produkt za topowy wybór do każdego biura domowego. Jeśli jednak nie w smak nam płacić za komputery od Apple, możemy poszukać czegoś w nieco bardziej budżetowych odsłonach. Wiele komputerów stacjonarnych całkowicie wystarczy nam do załatania potrzeb związanych z codzienną produktywnością. Mimo wszystko nie będziemy musieli wydać na nie fortuny.

Fot.Pixabay

Najlepszy desktop w formie All In One od Apple

Wyprodukowany w 2020 przez Apple desktop to prawdopodobnie ostatnia generacja ich sprzętów komputerowych, które są wyposażone w procesory Intel. Całe szczęście możemy zadowolić się procesorami Intela z różnych serii. Apple umożliwi całkiem sporo opcji do wyboru podczas zakupu ich produktu All In One. Przyjdzie nam wybierać między procesorami i5, i7 i i9. Procesor Intela nie odgrywa jednak najważniejszej roli w tym dziele sztuki. Zwróćmy uwagę na potężną i niespotykaną jak nigdy dotąd w sprzęcie All In One grafikę Radeon Pro 5000. Dodatkowym atutem jest kamerka internetowa 1080p, która spełni potrzeby nawet w trakcie pracowniczych wideokonferencji. To ogromny krok naprzód w związku z kamerami 720p umiejscowionymi we wcześniejszych seriach iMaca. Oprócz samej kamery otrzymujemy także ulepszone głośniki, dzięki czemu sprzęt nie zmusza nas do zakupu dodatkowych części. Przyda nam się jedynie wygodna klawiatura do pisania i myszy spełniającej warunki do biurowych zadań. Mimo formy komputera konstrukcja iMaca pozostaje wewnątrz niezmieniona.

Komputer Acer

Kiedy mamy zamiar zwrócić uwagę na sprzęt, który będzie atrakcyjny z uwagi na cenę, pomówmy o komputerach stacjonarnych. Firma Acer wzięła sobie do serca wymagania zarówno graczy, jak i osób, które wykorzystują komputery głównie do pracy i stworzyli kompaktowy PC. Jest on dostosowany idealnie do wielu różnych zadań. Jego obudowa zajmuje nieco mniej miejsca w zestawieniu z przeciętnymi obudowami komputerów stacjonarnych. Mniejsza powierzchnia, którą zajmuje Acer Aspire TC, pozwoli ci o wiele lepiej zarządzać pomieszczeniem. Aspire jest także dostępny z różnymi podzespołami do wyboru. Masz w nim dostęp do tego, aby pomieścić aż 32gb pamięci RAM. Wbudowano w komputer dysk SSD o pojemności 512gb. Firma oferuje w nim także procesor Intel Core i5. Opcjonalne funkcje są całkiem przyzwoite w porównaniu z jego niewygórowaną ceną. Dodatkowo system został rozbudowany o dźwięk przestrzenny, dzięki czemu lepiej działa w grach z zestawami słuchawkowymi.

Potężny sprzęt do gier, który nie kosztuje fortuny

Zastanawiacie się nad czymś, co nie zrujnuje waszego portfela i pozwoli zagrać w kilka najnowszych gier dostępnych na rynku? Pomyślcie nad jednym z modeli Alienware. Jest stylowy, potężny, bardzo łatwo go zaktualizować dokładając nowe części. Producenci zaoferowali niezwykle elegancki spód i nietypową obudowę. Komputer ten z całą pewnością będzie wyróżniał się na tle sprzętu znanego ze sklepów. Obudowa ma dodatkowo regulowane strefy podświetlenia RGB, co dodaje uroku całej estetyce. Mimo wszystko największe znaczenie odgrywa jego funkcjonalność. Gotowy sprzęt obsłuży większość znanych nam gier. Producent przygotował obudowę w taki sposób, aby umożliwić użytkownikom proste dokładanie części. Dzięki temu możesz w nim pomieścić dodatkowe karty graficzne, więcej pamięci RAM oraz lepszy dysk.

Fot.Pixabay

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here