Jeżeli chodzi o prowadzenie serwera biznesowego, wybór systemu operacyjnego dla urządzenia staje się niezwykle ważną decyzją. Dzisiejszy rynek niestety nie pozwala nam podjąć jednomyślnej decyzji. Mamy do dyspozycji ogromną liczbę systemów, które są w stanie obsłużyć serwery biznesowe. Głównie spotkamy się z różnorodnymi wersjami Linuxa przygotowanymi do dystrybucji danych między serwerami. Mimo wszystko istnieje kilka istotnych aspektów, które musisz wziąć pod uwagę, aby wybrać właściwy serwer dla siebie. Wszystkie systemy operacyjne oferują pewną dozę bezpieczeństwa i funkcjonalności. W jaki sposób sprawdzić, który z nich sprosta twoim oczekiwaniom?
Serwery od Microsoftu
Na przestrzeni lat ukazało się mnóstwo systemów operacyjnych opartych na technologii Linuxa. Jednak mimo otwartego silnika Linuxa i niezliczonych możliwościach rozwoju, to nadal Microsoft ma do zaoferowania najlepsze możliwości, jeżeli chodzi o obsługę serwerów firmowych. Prawdopodobnie praca nad wieloma wersjami Linuxa jednocześnie prowadzona przez niezależne zespoły nigdy nie doścignie starań tak ogromnej firmy, jak Microsoft. To właśnie oni mają do zaoferowania jeden z najlepszych i najprostszych w obsłudze systemów operacyjnych dla serwerów. Sam serwer Microsoftu działa dziś na podstawie najnowszą wersję ich systemu, czyli Windows 10. Pomimo tego, że ich oferta głównie opiera się na systemach do użytku osobistego, wiodą prym także w przypadku budowania serwerów. Podobnie jak inne aplikacje Microsoft, system obsługujący serwery jest niezwykle łatwy w obsłudze. System ten ma do zaoferowania ogromną zaletę, której brakuje tworom opartym na Linuxie. Serwery na Windows 10 umożliwiają nam pracę w chmurze, co znacznie ułatwia i przyspiesza wszystkie procesy.

Jaki system operacyjny powinniśmy wybrać dla swojej firmy?
Większość z nas doskonale zdaje sobie sprawę z tego, jak wiele możliwości mamy, jeżeli chodzi o wybór systemu operacyjnego. Czasem trudno podjąć właściwą decyzję. W głowie rodzi się wiele pytań dotyczących tego, czy aby nie pewno nie przepłacamy i czy system sprosta naszym wszystkim oczekiwaniom. Jeśli chodzi o obsługę komputerów i oprogramowania dla samych firm, do wyboru mamy ponad 300 systemów. W jaki sposób możemy zatem rozłożyć poszczególne systemy, aby zrozumieć, który z nich będzie nadawał się najlepiej? Oczywiście preferencje są bardzo ważnym aspektem, jednak w przypadku wyboru systemu dla firm, powinniśmy również zwrócić uwagę na jej gabaryty. Rozmiar firmy ma prawdopodobnie największy wpływ na to, w jaki sposób wykorzystamy możliwości systemu operacyjnego.
Systemy dla małych firm
Jedna z najczęściej wybieranych ofert w przypadku firm, w których należy obsłużyć mniej niż 60 stanowisk jednocześnie to system Microsoftu. Mowa o wersji dostosowanej do użytku firmowego. Microsoft Small Business Server. Jest to świetnie zoptymalizowany pakiet pod względem jakości i ceny. Prawdopodobnie spełni wasze oczekiwania, jeżeli zamierzacie wykorzystać go do użytku komercyjnego w ograniczonym gronie. System jest zintegrowany w taki sposób, aby niewielkie firmy mogły w dynamiczny sposób wymieniać dane między urządzeniami. Ta wersja systemu Windows skupia się na ułatwieniu obsługi drukarek, poczty, witryn internetowych oraz urządzeń mobilnych. System ten może poszczycić się też funkcjami takimi jak proste i szybkie tworzenie kopii zapasowych, jak i ich przywracanie.
Systemy dla średnich firm
Dla średnich firm profesjonaliści najczęściej polecają skorzystanie z możliwości oferowanych przez Ubuntu oraz inne pochodne od Linuxa. Mimo wszystko skupimy się teraz na serwerach Ubuntu. W przypadku firmy, która zatrudnia ponad stu pracowników, cena za profesjonalne serwery Windowsa będzie na większą skalę przytłaczająca. Z drugiej strony skorzystanie z Windows Small Business Server nie wchodzi w grę z uwagi na to, że jest on w stanie obsłużyć tylko kilkadziesiąt stanowisk jednocześnie. Dlatego też bezpłatne serwery Ubuntu okazują się najlepszą możliwością dla średnich firm. Z uwagi na to, że jest to oprogramowanie z otwartym silnikiem, można je dopasować dowolnie do potrzeb swojej działalności. Ubuntu będzie świetnym wyborem wszędzie tam, gdzie wynajęcie serwera trudno podpiąć w koszty prowadzenia działalności. Sprawdzi się on zarówno podczas obsługi serwera dla dwudziestu, jak i stu pracowników.
Wybór dla dużych firm
Obsługa dużej firmy, która zatrudnia kilkuset pracowników, może być nieco problematyczny, jeżeli będziemy chcieli polegać na programach Linuxa. Z pomocą ponownie przyjdzie nam serwer oparty na systemie Windows 10. Dodatkowo dużym przedsiębiorstwom w dużej mierze zależy na tym, aby zapewnić swoim pracownikom prywatność i bezpieczeństwo podczas korzystania z sieci. Serwer Windows Enterprise E3 świetnie spełnia te wymagania. Jest to firmowy system operacyjny, który łączy prostotę znaną z podstawowej wersji z zaawansowaną ochroną przed zagrożeniami w sieci.

[…] do gier RTS, jak i do strzelanek. Mimo wszystko nic nie stoi na przeszkodzie, aby wykorzystać je podczas pracy biurowej. W myszkach komputerowych od Steelseries uwielbiamy przede wszystkim ich wytrzymałość i […]