Nasiona odmiany Diesel – pomoc w zakupie ziaren kolekcjonerskich

0
861
Nasiona

Diesel, którego pełna nazwa brzmi Sour Diesel, to odmiana niezwykle popularna, chętnie kupowana oraz doceniona na całym świecie. Wystarczy wspomnieć, że znalazła się w rankingu 25 najwyżej ocenianych odmian marihuany wszech czasów, sporządzonego przez magazyn High Times. Głównym powodem dużego zainteresowania jest oczywiście podłoże genetyczne Diesla, w którym znalazły się geny intensywnych odmian sativa. Poniżej przedstawiamy krótkie wprowadzenie w historię odmiany Diesel: podpowiadamy w czym tkwi przyczyna jej dużej popularności oraz jakie wersje Diesla możesz znaleźć w sklepach konopnych i seedbankach. 

Diesel – odmiana popularna na całym globie 

Nie bez powodów Diesel zasłużył sobie na wyjątkowe uznanie i miano jednej z najlepszych kiedykolwiek powstałych odmian marihuany. Miłośnicy konopi z całego świata docenili Diesla z uwagi na jego wyjątkowy potencjał genetyczny, uzyskany dzięki krzyżowaniu wybranych odmian spod znaku sativa. Oczywiście, historia powstania Diesla nie jest do końca znana, a wokół tematu jego początku krążą rozmaite legendy i teorie. Najprawdopodobniej Diesel został po raz pierwszy uzyskany na wschodnim wybrzeżu USA. Dość szybko stał się popularny i rozpoznawalny, zyskując sobie uznanie nie tylko miłośników odmian sativa, ale także odbiorców o innych oczekiwaniach i preferencjach. 

Najprawdopodobniej, wśród genetycznych przodków Diesla znajduje się Chemdog oraz Northen Lights. Niektórzy jednak są bardziej skłonni dopatrywać się w nim genów pochodzących od odmian Hawaian oraz Shiva. Niezależnie od tego, geny odmiany Diesel są bardzo stabilne i pozostają w zasadzie niezmienione już od wielu lat. W genotypie Diesla około 70 procent stanowią geny sativa, a pozostałe 30 procent indica. 

Nasiona Diesel są dostępne w różnych wersjach, także w tych wyposażonych w materiał genetyczny typowy dla CBD. Oczywiście, znajdziesz także Diesel w wersji automatycznej oraz feminizowanej, czyli nasiona wyselekcjonowane z uwagi na ich genetyczne predyspozycje. Choć samo nasiono nie różni się pod kątem fizycznych właściwości od innych odmian, to jednak z pewnością wzbogaci Twoją gablotkę kolekcjonerską, czyniąc ją jeszcze bardziej unikatową oraz ekskluzywną.

Diesel w wersji oryginalnej czy krzyżówka?

Diesel to nasiono marihuany wysoce popularne i często kupowane. Sięgają po nie odbiorcy z naszego kraju jak i amatorzy nasion z całego świata. Dzięki temu Diesel stał się podstawą do wytworzenia kolejnych odmian, łączących w sobie geny mniej i bardziej znanych wersji konopi. Obecnie, oprócz Diesla w wersji oryginalnej znajdziesz także rozmaite nasiona łączące w sobie potencjał Critical, Lemon oraz wielu innych atrakcyjnych odmian. 

Warto na koniec podkreślić ekskluzywny charakter odmiany Diesel. Jest to ziarno bardzo pożądane, wybierane przez odbiorców pragnących rozbudować swoje kolekcje oraz dodać im bardziej unikatowego charakteru. Odmiana Diesel była popularyzowana między innymi przez amerykańskich raperów (Flatbush Zombies), a przez pewien czas jej ceny osiągały bardzo wysoki poziom. Pomimo rosnącej dostępności nasion Diesla zainteresowanie nim nie spada, a wielu odbiorców wciąż pragnie sięgać po ich konwencjonalne wersje, zachowujące oryginalny genotyp.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here