Samsung Galaxy Tab 4 7.0 – Recenzja

0
1219
Samsung Galaxy Tab 4 7.0 – Recenzja

Tablet to urządzenie, które w dzisiejszych czasach zastępuje nam nie tylko komputer, ale również telefon, choć nie we wszystkich funkcjach. Przyjrzyjmy się Samsung Galaxy Tab 4 7.0 I zobaczmy, co ma do zaoferowania użytkownikom.

Wykonanie

Mały, zgrabny i lekki ? idealny do mobilnego użytkowania. Elegancki design wyróżnia tablet spośród innych modeli z tej półki cenowej. Porównując do młodszego brata, wygląd uległ zmianie. Miejsce błyszczącej obudowy zbierające równie chętnie odciski palców co zarysowania, zajmuje wykonana z miłego w dotyku materiału, przypominającego sztuczną skórę. Przedłużeniem tylnej obudowy, a jednocześnie eleganckim wykończeniem jest srebrna obwódka, która wraz z miękko zaokrąglonymi rogami ułatwia trzymanie urządzenia w jednej dłoni. Nie jest wykonana z aluminium, co z pewnością jest zaletą Galaxy Tab (choć metal dodaje klasy takim gadżetom). Dzięki temu urządzenie jest lżejsze i kiedy się grzeje, ciepło jest zbierane w jednym miejscu. Gładkie, naturalne, lśniące boki zredukowane do minimum są wykonane z plastiku i zapewniają klasyczny styl. Tablet pewnie leży w dłoni, obudowa nie trzeszczy, jest bardzo elegancki, a zarazem uniwersalny. Sprawia wrażenie solidnego i świetnie się prezentuje.

Front urządzenia jest zdominowany przez ekran. Szkło jest stabilne, chętnie zbiera zabrudzenia i odciski palców, jednak takie efekty spotkamy na każdym tablecie. Poniżej są trzy przyciski: środkowy fizyczny to ?Home?, prawy ?wstecz?, po dłuższym przytrzymaniu włącza się tryb z ?Multiwindow?, a lewy pokazuje ostatnio używane aplikacje. Na górze ekranu widnieje logo producenta oraz aparat przedni. Na lewy boku nie znajduję się żaden przycisk, prawy zaś zawiera mikrofon, przyciski regulacji dźwięku, włącz/wyłącz i miejsce na kartę SD. Dół to wyłącznie port USB, a na górnej krawędzi mamy miejsce na słuchawki. Na plecach jest nieco wystający aparat, którego w wyniku używania czeka porysowanie. Tablet jest imponująco lekki.

7-calowy wyświetlacz o rozdzielczości 1280×800 wykorzystuje technologia TFI LCD. Kąt widzenia obejmuje duże odchylenie, posiada mocne kolory, a do tego przyzwoicie radzi sobie nawet przy dużym nasłonecznieniu.

Co ma w środku?

System Android 4.4.2 KitKat wykorzystuje nowszą nakładkę TouchWiz. Podczas szybkiej zmiany aplikacji możemy spotkać małe spowolnienie, ale to już chyba standard TouchWiz. Warto również wspomnieć, że czterordzeniowy procesor posiada zegar 1,2GHz.

Pakiet usług Samsung to min.:

  • Hancom Viewer – okrojona wersja pakietu biurowego, do prac biurowych spełnia się bardzo dobrze. Można wyświetlać dokumenty Word, Excel, PowerPoint, aby je edytować, trzeba pobrać oprogramowanie Hancom Editing Tool z witryny Samsung Apps;
  • SideSync – umożliwia swobodne przenoszenie plików między tabletem a smartfonem oraz wyświetlanie ekranu smartfonu na tablecie;
  • Multiwindow – zapewnia obsługę dwóch okien jednocześnie;
  • Samsung Link – umożliwia przesyłanie informacji między połączonymi urządzeniami.

Dodatkowo mamy miejsce na jedną kartę SIM. Zdjęcia możemy wykonać aparatem fotograficznym, który posiada 3 Mpix. Trzeba przyznać, że nie jest to najlepszy aparat, ponieważ nie ma lampy błyskowej i zdjęcia wychodzą lekko rozmyte.

Dzięki baterii 4000 mAh tablet jest dość wydajny i pozwala na swobodną pracę, bez potrzeby szukania gniazdek.

Podsumowanie

Nie da się ukryć, że Samsung Galaxy Tab 4 7.0 jest bardzo ładnym urządzeniem. A do tego jest zgrabnym i mobilnym, więc możemy go zabrać ze sobą wszędzie, gdzie tylko chcemy. Pozwala na swobodne korzystanie z Internetu oraz tworzenie plików tekstowych bez ciągłego szukania źródła energii. Urządzenie dobre, jednak moim zdaniem trochę za drogie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here