Słuchawki idealne dla graczy

1
1031
Fot.pixabay

Dla każdego z nas, kto uwielbia bezpośrednio po pracy zasiąść do kilku meczów w ulubionej strzelance, słuchawki stanowią niezbędnik. Brak dobrego zestawu słuchawkowego mógłby nam uniemożliwić oddanie się pasji, którą są gry online. Producenci słuchawek doskonale zdają sobie sprawę z tego, że jest to sprzęt tak samo istotny, jak klawiatury i myszki do gier. Dlatego też musimy mieć na uwadze to, że rynek zestawów słuchawkowych jest rozległy. Co za tym idzie, to od nas zależy podjęcie właściwej decyzji podczas zakupu.

Nowoczesny zestaw słuchawek z mikrofonem SteelSeries Arctis 9

Pomimo tego, że producent SteelSeries wzbogacił rynek słuchawek i mikrofonów dla graczy, zdaje się nie spoczywać na laurach. Możemy uznać opisywane przez nas słuchawki za droższego następne modelu Arctis 7. Podobnie jak w poprzednich generacjach tych modeli, producent dodał do swojego produktu specjalny przełącznik. Pozwala on na połączenie się z różnorodnymi sprzętami. Jako że słuchawki są bezprzewodowe, interesuje nas sparowanie ich jak największą ilością urządzeń. W przypadku SteelSeries nie mamy z tym problemu. Współpracuje on nie tylko z komputerami stacjonarnymi i konsolami, ale także ze sprzętami mobilnymi. Dzięki klasycznemu połączeniu bluetooth podłączymy swój model SteelSeries do laptopa i telefonów komórkowych. Jednymi z największych atutów, za które przyjdzie nam zapłacić, są mikrofon i żywotność baterii. Słuchawki mają niezwykle wytrzymałą baterię, która pozwoli nawet na dwa dni zabawy. Dodatkowo producent dodał do modelu Arctis 9 mikrofon i niezwykle wysokiej jakości.

Fot.Pixabay

Mniej znany model słuchawek kompatybilny z wieloma urządzeniami łączącymi się przez bluetooth

Słuchawki Turtle Beach Stealth to jeden z modeli skierowanych do osób, które poszukują headsetu bezprzewodowego. Głównym zamiarem związanym z ich produkcją, było stworzenie słuchawek wyposażonych w system kompatybilny z konsolami do gier. Mimo wszystko dzisiejsze konsole działają na systemach podobnych do tych znanych nam z komputerów. Dlatego też w przypadku urządzeń, które będą działały przykładowo na xboxie, zadowolimy się nimi na komputerze. W ten sposób otrzymujemy headset kompatybilny z laptopami wyposażonymi w Windows 10, komputerami stacjonarnymi, a także wszystkimi wersjami Xboxa. Jeżeli chodzi o sposób połączenia, producent postawił na bluetooth. To klasyczne rozwiązanie oferuje niezawodny sposób na sparowanie bezprzewodowego urządzenia. Opcja okazuje się w dzisiejszych czasach wygodną z uwagi na to, że bluetooth jest używany coraz rzadziej. Mimo wszystko to właśnie bluetooth umożliwia dynamiczne połączenie się ze sprzętem. Wystarczy wyjąć z opakowania i wyszukać pobliski sprzęt. Nie musimy niczego konfigurować.

W jaki sposób dobieramy słuchawki, które spełnią nasze oczekiwania?

Wybór dobrego zestawu słuchawkowego jest przede wszystkim zależny od preferencji każdego gracza. Planujecie kupić słuchawki bezprzewodowe, czy też na kablu? Zależy wam przede wszystkim na wygodnym i estetycznym urządzeniu, czy też na kompatybilności? Musicie sami odpowiedzieć sobie na kilka pytań, aby wyeliminować kilka modeli metodą prób i błędów. Mimo wszystko uważamy, że istnieją ogólne kryteria, które pozwolą wam dokonać wyboru. Przede wszystkim headset nie może zostać nazwany przez nas dobrym, jeżeli nie zapewnia wysokiej jakości dźwięku. To nie mogłoby sprzyjać żadnym grom. Po drugie chcemy mieć mikrofon, za którego pośrednictwem nasi koledzy będą nas słyszeć. W przeciwnym wypadku musielibyśmy kupić dwa oddzielne urządzenia. Słuchawki i mikrofon. Dobry headset pozwoli nam załatwić ten mankament za jednym zamachem.

W jaki sposób przetestować headset?

Jeżeli chcemy mieć pewność co do danego zestawu słuchawkowego najlepiej, gdy przetestujemy go w kilku różnych grach wideo. Poddaj go próbie strzelankom, grom strategicznym oraz platformowym. Możesz nawet przetestować jakość jego dźwięku bezpośrednio w rozmowie ze znajomymi lub skorzystać ze specjalistycznego oprogramowania. Każdy zestaw posłuży nam też do słuchania muzyki i ewentualnego oglądania seriali. Dlatego też musimy pamiętać o tym, aby zakupione przez nas słuchawki były wszechstronne.

Fot.Pixabay

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here