Sposoby na wykorzystanie tabletów w biurze

1
1199
Fot.Pixabay

Wyjątkowa forma, w którą zostały wyposażone dzisiejsze tablety, sprawia, że urządzenie to skupia wokół siebie coraz więcej uwagi. Chętnie korzystamy z nich w szkole, w prace oraz w domu, jeśli chodzi o cele rozrywkowe. Telefon zawsze był w stanie dostarczyć wiadomości tekstowe i obsłużyć podstawowe funkcje w przeglądarkach. Z tabletem możemy przejść na zupełnie nowy poziom. Większy ekran tabletu umożliwia nam udostępnianie filmów, ich wygodne oglądanie oraz odtwarzanie treści internetowych w dużym formacie. Dzięki tabletom możemy uczestniczyć w zupełnie innej nieznanej wcześniej interakcji. Zamiast siedzieć przed komputerem, możemy wygodnie rozłożyć się na kanapie i wykonać wszelkie zadania na ekranie dotykowym. W jaki sposób wykorzystamy tablet w pracy?

Urządzenie, którym wykonamy szybkie notatki

Tablety charakteryzują się kilkoma plusami. Prawdopodobnie najważniejszy z nich jest szybki dostęp do notatek. Jednak oprócz samego dostępu, dzięki tabletom możemy zawsze i wszędzie je wykonać. Wystarczy, że wyposażycie się w aplikację taką, jak na przykład Evernote lub Onenote. Możemy także skorzystać z nieco bardziej zaawansowanych oprogramowań. Niektóre z nich umożliwiają przykładowo prowadzenie transkrypcji nagranych rozmów. W ten sposób nie tylko zabierzemy narzędzie do pracy wszędzie ze sobą, ale także ułatwimy sobie samo wykonywanie pracy. Kolejne z niewątpliwych plusów jest to, że cyfrowe notatki są łatwiejsze do przechowywania i odtwarzania. W urządzeniu, które zmieścimy w dużej kieszeni, możemy zabrać ze sobą tysiące projektów, wykresów i plików tekstowych. W przeciwieństwie do notatek papierowych nie będziemy mieli problemów z tym, aby je odnaleźć. Gdy zabierzemy tablet do biura, możemy też szybko podzielić się wszystkimi zebranymi notatkami ze współpracownikami. Możemy przedstawić wiadomości mailowe i zebrane dane w wygodnej formie.

Fot.Pixabay

Udostępniaj pliki

Zabierając tablet do swojej pracy, możesz szybko przesyłać pliki o dużych rozmiarach z jednego pokoju w biurze do drugiego. Dzisiejsze aplikacje sprawiają, że nawet obszerne projekty, które zajmują więcej niż kilkadziesiąt GB danych, możemy przenieść jednym ruchem ręki. To jednak nie koniec zastosowań biurowych, jeśli chodzi o tablety. Nie zapominajcie o możliwościach związanych z prezentacją. W każdej chwili możecie podłączyć swój tablet do rzutnika, aby przestawić przygotowane dane na dużym ekranie. Możesz połączyć swoje urządzenie z tabletami współpracowników, aby każdy miał szybki i prosty dostęp do prezentowanych informacji. Taka forma pracy nie wymaga godzin spędzonych przy drukarce w celu przygotowania stosu kartek ze statystykami. Możesz je wszystkie pomieścić na niewielkim ekranie.

Potraktuj tablet jako urządzenie, które uchroni cię przed rozproszeniem w pracy

Zadaj sobie jedno szczere pytanie. Czy możesz swobodnie przechodzić z trybu rozrywkowego w tryb pracy na pstryknięcie palca? Jeśli nie to prawdopodobnie trudno będzie ci pracować na tym samym urządzeniu, które wykorzystujesz do gier i filmów. Trudno połączyć obowiązki z zabawą, najlepiej je odseparować. Jeżeli w jednej karcie na tablecie masz włączony wykres niezbędny do pracy, co powstrzymuje cię przed kliknięciem ikonki facebooka? Jeżeli jednak masz oddzielne urządzenia do pracy i zabawy, prawdopodobnie łatwiej będzie pozostać ci skupionym przez dłuższy czas. Dodatkowo badania wykazały, że regularne przerwy mogą zwiększyć naszą produktywność. Zajrzyj na media społecznościowe, gdy zrobisz sobie krótką przerwę na lunch. Pamiętaj jednak o tym, aby odłożyć je, gdy tylko zasiądziesz ponownie do pracy.

Wykorzystaj tablet jako maszynę do faksów

Tablet biurowy wyposażony w Windows 10 fantastycznie sprawdzi się jako maszynka do wysyłania i odbierania faksów, co dodatkowo zaoszczędzi nam nieco pracy. Faks bez papieru to fantastyczny krok naprzód. Wystarczy, że zrobisz skan tabletem i prześlesz go na urządzenie współpracownika. Możesz także przechowywać delikatne dane firmowe w chmurze, do której dostęp mają tylko uprawnione jednostki. Podłączony tablet może także przesyłać dane bezpośrednio na faks.

Fot.Pixabay

 

 

1 KOMENTARZ

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here