Wybierz jeden z najlepszych laptopów do gier

3
1051
Fot.Pixabay

Niegdyś wybór jednego spośród najlepszych laptopów musiał wiązać się z etapem eliminacji. Co więcej, jeśli zależało nam na tym, aby grać w gry za pośrednictwem sprzętu mobilnego, dodatkowo utrudnialiśmy sobie zakup. Kiedyś mogliśmy kupić jedynie dwie opcje. Mówimy o delikatnych laptopach, które nie miały zbyt wiele miejsca na potężne części oraz o masywnych maszynach, które pomimo tego, że nazwaliśmy laptopami, raczej nie nadawały się do przenoszenia. Musimy jednak zauważyć, że produkcja laptopów poszła nieco do przodu. Produkcja laptopów w ciągu ostatnich kilku lat przeszła na zupełnie inny, wyższy poziom. W dzisiejszym wpisie zwrócimy uwagę na jedne z najlepszych laptopów dzisiejszego rynku.

Co możemy nazwać najlepszymi laptopami do gier?

Skoro stawiamy na jedne z najlepszych wyborów na rynku, przede wszystkim powinniśmy wspomnieć o sprzęcie od firmy Asus. W przypadku Asusa musimy zwrócić uwagę na model laptopa Zephyrus G14. To czołowy zawodnik w klasie laptopów do gier. Producent wyposażył go w silną kartę graficzną RTX 2060. Model ten obsłuży dosłownie każdą grę i prawdopodobnie będzie całkiem dobrze sprawował się nawet w przypadku tytułów, które wyjdą za kilka lat. Całość została upiększona wytrzymałą baterią, która pozwoli nam zabrać rozrywkę wszędzie ze sobą. Z tym laptopem nie będziemy ograniczeni do stałego połączenia ze źródłem ładowania. Niektóre laptopy do gier z uwagi na wysoki pobór prądu są w stanie wytrzymać kilkugodzinne sesje rozgrywkowe. W przypadku modelu Zephyrus możecie cieszyć się nieprzerwaną grą nawet 11 godzin. Oprócz tego, że laptop ten świetnie sprawuje się z uwagi na techniczne parametry, producent zadbał o jego wygląd. Zasługuje na prawdziwe miano tytana wśród laptopów do gier.

Fot.Pixabay

Dlaczego uznajemy model Zephyrus za jeden z najlepszych?

Stworzenie tak wydajnego laptopa do gier jest naprawdę niezwykle wymagające. W przypadku laptopów producenci muszą opracować metodę, która pozwoli im nie tylko na zbudowanie solidnej maszyny. Włożenie potężnych części do laptopa jest dziś o wiele prostsze, dzięki mobilnym alternatywom o pomniejszonych rozmiarach. Niestety zapewnienie wystarczającej mocy dla komputera to już zupełnie inny aspekt. Dobra wydajność w grach wymaga wytrzymałej baterii. W przeciwnym wypadku moglibyśmy wyposażyć się w komputer stacjonarny, zamiast laptopa. Kiedy firma tworzy poręczny i delikatny laptop, który potrafi sprostać wielogodzinnej rozgrywce bez stałego podłączenia do prądu, musimy uznać to za sukces. Zephyrus osiąga takową równowagę. Jest on wyposażony nie tylko w potężną kartę, ale także w procesor AMD Ryzen 9. Powinniśmy pamiętać o tym, że pomimo tego, że laptop został stworzony z myślą o grach, możemy wykorzystać jego wytrzymałą baterię do pracy. Ponad 10 godzin ciągłej pracy maszyny pozwoli ci zabrać ten laptop do łóżka lub w podróż.

Wspaniała maszyna w wysokiej cenie

Każdy, kto myśli o laptopie do gier, prędzej czy później natrafi na serię Alienware. Marka Dell od wielu lat dostarcza laptopy na naprawdę wysokim poziomie. Chociaż liczą sobie sporo, w ich ofercie nie zabraknie także sprzętu premium do gier. Alienware Area51 rozszerza definicje dotyczącą przenośnego sprzętu do gier, który znamy. Nie przesadzimy, jeśli uznamy, że jego podzespoły wykraczają poza oczekiwania nawet najbardziej wymagających graczy. Chociaż jego obudowa wydaje nam się na pierwszy rzut oka nieco nieporęczna, jego silne podzespoły rekompensują ten estetyczny mankament. Mamy tutaj do czynienia z 17-calowym ekranem, GeForce RTX 2080, procesorem Intel Core i9 I dyskiem SSD o pojemności jednego terabajta. Musimy jednak od samego początku liczyć się z tym, że tak silne części komputerowe nie będą nas rozpieszczały swoją ceną. Mimo wszystko inwestycja w Alienware to zakup na lata. Możemy być pewni co do tego, że potrzeba wymiany sprzętu na nowszy nie nadejdzie zbyt prędko.

Fot.Pixabay

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here