Krzesła dla osób ze specjalnymi potrzebami

0
1284
Fot.Pixabay

Kiedy pominiemy cenę, pozostają ograniczone kryteria dotyczące tego, w jaki sposób wybrać krzesło biurowe. To, na co chcemy przede wszystkim zwrócić uwagę to wygoda i możliwość regulacji. Chociaż na pozór wygodne siedzisko jest oczywistą częścią krzesła, w jaki sposób zdeterminować, czy faktycznie takie będzie? Wygodne krzesło musi oferować wam stabilną podstawę, która utrzyma wasze ciało we właściwej pozycji przez wiele godzin. Dodatkowo mile widzianym aspektem krzeseł, o który na szczęście dba wielu producentów, jest odprowadzenie potu. W lecie, gdy zaczynamy nadmiernie się pocić, niechętnie opieramy się o krzesło. Dzięki dodatkowym gadżetom w postaci siateczki możemy jednak bezpiecznie dotknąć naszego siedziska nawet po całym dniu pracy.

Krzesło biurowe dostosowane do potrzeb osób z obolałym kręgosłupem

Krzesła biurowe mogą mieć dosłownie dziesiątki różnych konfiguracji. Od podgrzewanych siedzeń, po dodatki elektroniczne umożliwiające włączenie masażu i odchylanie oparcia. Możesz mieć nawet najlepsze krzesło, które automatycznie dopasuje się do budowy twojej ciała. To wszystko jednak nie będzie znaczyło zupełnie nic, jeśli zmagacie się z potwornym bólem pleców. Oczywiście mogliśmy zapobiec takim sytuacjom poprzez wyposażenie się w odpowiednie siedzisko. Czasami jest już na to za późno i musimy się zadowolić tylko tym, co mamy pod ręką. Dlatego też warto przygotować swoje stanowisko pracy w taki sposób, aby nam służyło. Możecie to zrobić dzięki produktowi, którym jest krzesło biurowe SteelCase Leap. Jest to alternatywne rozwiązanie, które trafia do dosłownie wszystkich, którzy zmagają się z obolałymi plecami. Oparcie krzesła nie musi być przez nas regulowane. Producent stworzył mechanizm, który sprawia, że wraz z naszym naciskiem oparcie zaczyna się odginać. Osoby z przewlekłymi bólami pleców mogą nieco odetchnąć, korzystając z tego produktu.

Fot.Pixabay

Krzesło biurowe bez podłokietników

Niektórzy nie mogliby poradzić sobie z tym, aby przejść przez cały dzień pracy przed laptopem na krześle bez podłokietników. Mimo wszystko nie wszystkie krzesła biurowe są w nie wyposażone. Nie uważamy tego rozwiązania za minus. Nie zawsze musi tak być. Niektórzy wolą nieco więcej swobody dla swoich ramion i łokci. Dzieje się tak szczególnie w przypadku osób, które muszą zmagać się wieloma godzinami pisania. Dla copywriterów i różnorodnych freelancerów, którzy stukają cały dzień w klawiaturę, podłokietniki są jedynie przeszkodą. W przypadku tego rodzaju pracy nasze ręce najczęściej spoczywają na biurku. Niektórzy z nas mogą też preferować, aby utrzymać swoje dłonie bezpośrednio na klawiaturze. Pozwala to błyskawicznie odnotować każdy następny pomysł rodzący się w głowie. Krzesło to ma jednak inny element, którym kupiło wielu odbiorców. Mowa o specjalnej podstawce na nogi w kształcie obręczy. Kogo z nas nie bolą nogi po całym dniu pracy przed komputerem?

Bardzo nietypowe rozwiązanie wśród krzeseł biurowych

Nawet należysz do grona osób, które cenią sobie aktywność ponad wszystko i używasz biurka do pracy na stojąco, potrzebujesz krzesła. Właśnie w takim celu producent stworzył swój model Songmics Pro. Z takim krzesłem biurowym możesz pozostać aktywnym w ciągu pracy przed komputerem. Dobrym rozwiązaniem, które umożliwia Songmics Pro, jest ustawienie laptopa na biurku stojącym i krzesła nieopodal. Dzięki temu w każdej chwili możemy po nie sięgnąć, aby pozwolić nieco odetchnąć nogom. Jeżeli chodzi o sam wygląd i funkcje, Songmics Pro jest raczej czymś w rodzaju stołka. Niektórym może przypominać barowe hokerem, który niemal zmuszają nas do stania przed ladą. Mimo swojej prostoty ma również wiele zalet. Jest oparte na banalnym projekcie o czarnym kolorze. Dzięki temu można je dopasować do niemal każdego pomieszczenia niezależnie od umeblowania. Krzesło przewiduje szybką i prostą regulację. Dodatkowo jest to produkt, który pozwala oddychać naszej skórze nawet przy dłuższym posiedzeniu.

Fot.Pixabay

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here