Masaż klasyczny – wszystko co warto o nim wiedzieć

0
1031
Masaż klasyczny

Masaż klasyczny jest jedną z najnowocześniejszych metod leczenia i zapobiegania wielu chorobom. Masaż klasyczny nie tylko łagodzi ból, obrzęk, zrosty, normalizuje funkcje narządów i układów, ale także przyspiesza procesy regeneracji uszkodzonych tkanek, przywraca napięcie mięśni, zwiększa wydajność układu mięśniowo-szkieletowego, wzmacnia aparat stawowo-więzadłowy, wywierając ogólny efekt wzmacniający na ciało.

Na czym polega masaż klasyczny?

W rzeczywistości masaż klasyczny jest ręcznym masażem całej powierzchni ciała (masaż ogólny) lub jego poszczególnych stref (Masaż lokalny). W zależności od czasu trwania ekspozycji i przyłożonej siły masaż klasyczny może być zarówno relaksujący, jak i tonizujący.

Techniki wykonywania masażu klasycznego

Masaż klasyczny polega na wykonaniu czterech podstawowych technik-głaskania, pocierania, wibracji, ugniatania. Masaż klasyczny może być przeprowadzany zarówno pod prąd limfy, jak i podczas ruchu limfy w naczyniach, niuanse zawsze określa lekarz na podstawie wskazań dla konkretnego pacjenta. Pomocnicze techniki masażu klasycznego to Filcowanie, przesuwanie, drganie itp. dla lepszego poślizgu dłoni masażysty zwykle stosuje się specjalne olejki do masażu (czasem aromatyczne) lub balsamy.

Masaż klasyczny jest doskonałym narzędziem do promowania zdrowia, rozluźnienia ciała, podniesienia ogólnego poziomu stanu funkcjonalnego organizmu, zapobiegania chorobom. Podczas procedury masażu klasycznego produkty rozpadu, toksyny i toksyny są usuwane, tłuszcze są rozkładane, skóra jest wygładzana, staje się elastyczna i elastyczna, objawy cellulitu są zmniejszone. Masaż klasyczny od dawna jest używany przez specjalistów jako udany dodatek do innych zabiegów fizjoterapeutycznych-balneoterapii, talasoterapii, peelingów, okładów, masek. Szczególnie zauważalny efekt masaż klasyczny ma podczas kursów 2-3 razy w roku.

Masaż klasyczny oferuje dziś wiele salonów kosmetycznych i różnych zakładów leczniczych. Pamiętaj, że tylko profesjonalny masażysta, który ma specjalne szkolenie i duże doświadczenie, może odpowiednio wyznaczyć wymaganą liczbę procedur dla Twoich wskazań, kompetentnie przeprowadzić sesję masażu klasycznego i osiągnąć pozytywny efekt. Jeśli używasz niewłaściwych technik, nie biorąc pod uwagę indywidualnych wskazań pacjenta, w rękach niedoświadczonego specjalisty masaż może nie pomóc, ale zaszkodzić.

Masaż klasyczny, pomimo szerokiego zakresu jego zastosowań, nadal nie jest panaceum na wszystkie choroby, ale tylko pomocnicze i uzupełniające podstawowe leczenie, dlatego najlepiej skonsultować się ze specjalistą, a nie tylko z osobą, która przeszła wstępne szkolenie. Nie daj się zwieść kuszącym ofertom promocyjnym-często oszczędzając na kosztach usług dobrego profesjonalisty, możesz stracić najdroższe-swoje zdrowie!

Typowe wskazania do masażu klasycznego:

– Choroby układu sercowo-naczyniowego.
– Choroby układu oddechowego.
– Urazy, choroby układu mięśniowo-szkieletowego.
– Choroby i uszkodzenia układu nerwowego.
– Choroby układu trawiennego poza fazą zaostrzenia.
– Choroby zapalne męskich i żeńskich narządów płciowych w podostrym i przewlekłym stadium rozwoju.
– Choroby ucha, gardła, nosa.
– Zaburzenia metaboliczne.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here