Słuchawki Heaven II – Recenzja

0
1703

Nie da się ukryć, że słuchawki wręcz zasypują nasz rynek. Jest ich bardzo dużo, a producenci stale tworzą nowe modele. Dzisiaj przyjrzymy się bliżej modelowi z troszkę lepszej półki – Heaven II od firmy Final Audio Design. Jest to model z rodziny, w której znajdziemy zarówno tańsze, jak i o wiele droższe słuchawki. Cena Heaven aktualnie wynosi około 350 złotych, więc nie jest to już tak mało.

Wykonanie godne podziwu

Pierwsze, co nas zadziwi, to to, że słuchawki są dość ciężkie. A to wszystko za sprawą połączenia tworzywa sztucznego i nierdzewnej stali, która swoje ważyć musi. Dzięki temu cała kopułka jest niezwykle wytrzymała. Jeśli chodzi o przewód, to jest on płaski. Taki zabieg zapobiega plątaniu się przewodu, a co za tym idzie zaraz po wyciągnięciu słuchawek można z nich korzystać. 1,2 metra to idealna długość na słuchanie muzyki poza domem, jak i z laptopów. A na końcu przewodu znajduje się kontowy wtyk, który idealnie sprawdza się, gdy nosimy nasze źródło dźwięku w kieszeni. Nie musimy się martwić o ułamanie połączenia kabla z wtykiem, jak to ma miejsce w prostych konstrukcjach.

Jak widać, w kwestii wykonania nie ma żadnych zarzutów. Wszystkie elementy są mocno połączone i tworzą na prawdę wytrzymałą całość.

Design dla eleganckich

Jedno spojrzenie na Heaven II od Final Audio Design i już wiadomo, do jakich osób pasują. Mi od razu kojarzą się z klasą. Dlatego pierwsze co przyszło mi na myśl, to elegancja. Doskonale sprawdzą się zarówno przy garniturze, jak i czarnej sukience. Jednak tak na prawdę każdy może je nosić. Ich duża i połyskująca kopułka dopełni wygląd i przyciągnie wzrok każdego przechodnia. Wygląd jest prosty, a zarazem ciekawy, ponieważ posiadają nietypowy kształt w postaci podłużnego walca. Wydaje się, że to nic specjalnego, ale gdy się na nie patrzy, to czuje się to coś.

Brzmienie Heaven II

Trzeba przyznać, że omawiany model od firmy Final Audio Design ma nietypowe brzmienie. Po pierwsze gra jasno, czyli przeważają wysokie tony. Co ciekawe słuchając na Heavenach II można usłyszeć na prawdę dobrą reprodukcję kobiecych wokali. Do tego wszystkiego dochodzi dynamika, która jest zachowana na bardzo dobrym poziomie, co pozwala na uzyskanie naturalnego brzmienia.

To wszystko sprawia, że słuchając czujesz jakbyś siedział w sali koncertować, a kobieta śpiewała tylko dla Ciebie. Wystarczy założyć słuchawki, włączyć odpowiedni utwór i zamknąć oczy. Niezwykle realne i pełne brzmienie. Muzyka, to nie tylko dźwięk, to też emocje, które możesz poczuć na własnym ciele.

Podsumowanie

Eleganckie, wytrzymałe, a do tego wszystko z niesamowitym brzmieniem, w którym wokal pokazuje swoje piękno. Tak właśnie w skrócie prezentują się Final Audio Design Heaven II. Jeśli lubisz naturalny, kobiecy głos, to te słuchawki z pewnością są dla Ciebie. Warto w tym miejscu polecić cała rodzinę słuchawek tego producenta. W ofercie znajdziemy przecież zarówno tańsze jak i uwaga? 10-krotnie droższe słuchawki dokanałowe! Polecam wszystkim fanom dźwięku dokładnie je sprawdzić.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here